Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 17:28
Reklama

Biedronki otwarte już w najbliższą niedzielę? "Mamy informacje, że jest to już przesądzone" [ARTYKUŁ]

- Na razie mamy ustne informacje i nie wiemy dokładnie o co chodzi. Wszystko wskazuje na to, że sklepy zostaną otwarte w niehandlowe niedziele – mówi jeden z pracowników Biedronki.
Biedronki otwarte już w najbliższą niedzielę? "Mamy informacje, że jest to już przesądzone" [ARTYKUŁ]
Autor: iStock

Działająca w Jeronimo Martins Polska SA NSZZ „Solidarność” wie już o sprawie od pracowników, ale na razie nie podejmuje działań, bo żaden sklep w niedziele nie został otwarty. Jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce tak się stanie. Z relacji pracowników Biedronki wynika, że sieć ma zamiar obejść zakaz handlu.

– To mają być czytelnie. Zostaną postawione regały z książkami. Będzie można książkę wziąć do domu. Kaucja zostanie doliczona do paragonu – wyjawia jeden z pracowników z Lublina i mówi, że takie informacje przekazał ustnie kierownik sklepu. Zaznaczył, że decyzje nie zapadały, ale wszystko ma się rozstrzygnąć w najbliższych dniach.

- Z tego co wiemy, to w całej Polsce ma zostać otwartych kilkaset sklepów. Być może już w najbliższą niedzielę. Pracownikom będzie przysługiwał za to dzień wolny – dodaje nasz rozmówca.

Czytelnia ma być sposobem na obchodzenie zakazu handlu. W 2021 r. Biedronka i inne sieci korzystały z innego pomysłu. Były placówkami pocztowymi. Ale po zmianie prawa, na początku tego roku, ten proceder został ukrócony. Nadal jednak są sklepy wykorzystujące wyjątki, które dopuszcza prawo.

Sklepy z marką Carrefour, te działające na zasadzie franczyzy, zamieniają się w niedziele w klub czytelnika. Klienci mogą wypożyczyć lub wymienić książki na inne. Towar znajduje się przy nieczynnych stoiskach kasowych między alkoholami a prezerwatywami i gumami do żucia.

Centrala sieci tłumaczy, że działa zgodnie z przepisami, a w Polsce ma 700 punktów franczyzowych. W niedziele otwartych jest 25 proc. z nich.

Wróćmy do Biedronki. – Mamy informacje, że jest to już przesądzone - mówi w rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący zakładowej Solidarności Piotr Adamczak i ujawnia, że kierownicy sklepów otrzymali informacje o rozplanowaniu grafików pracowników z uwzględnieniem już pierwszej niedzieli sierpnia.

Centrala sieci nie odpowiada na pytania dziennikarzy.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Brydzia 05.08.2022 00:59
Nie ma komentarzy? Usuwają co nie wygodne prawie jak aborcja

Brydzia 05.08.2022 00:57
Stonka=oszustwo wyzysk i stracone lata nie polecam

Gruszka 05.08.2022 00:32
Jeśli ma być już otwarte to niech zapłacą pracownikom za te niedzielę a nie za dzień wolnego w tygodniu mają marnować niedzielę, która miała być przeznaczona zdaniem rządu dla rodziny. W dupę niech sobie wsadzą ten dzień wolny a ludziom niech zapłacą uczciwe pieniądze. Inni też pracują w soboty i niedziele ale za dodatek 100 lub 200%a nie za dzień wolnego.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama