Prężnie rozwijający się rynek deweloperski w Olsztynie

 • 22.05.2020, 11:00
 • Grupa Tipmedia
Prężnie rozwijający się rynek deweloperski w Olsztynie
Olsztyn z każdym rokiem rozwija się pod wieloma względami. Miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim jest atrakcyjnym miejscem dla osób przebywających tutaj zarówno w celach prywatnych jak i biznesowych. Systematyczny rozwój oraz bardzo dobre połączenie komunikacyjne z innymi dużymi miastami w Polsce sprawiają, że w Olsztynie regularnie powstają nowe osiedla. Lokalizacja Olsztyna sprawia, że jest on również dobrą opcją dla osób, które stosunkowo często podróżują do stolicy Polski (odległość do Warszawy około 212 km), ale szukających przy tym również pięknych krajobrazów oraz spokoju. Za większością nowych inwestycji realizowanych w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego odpowiada deweloper Masbud.

 

Gdzie warto zamieszkać w Olsztynie?

Ilość osób zainteresowanych osiedleniem się w powiecie olsztyńskim rośnie z roku na rok. Nie wszyscy są zaskoczeni tym faktem, ponieważ atrakcyjność mieszkaniowa w Olsztynie jest naprawdę bardzo duża. Nie chodzi tutaj tyko i wyłącznie o piękną lokalizację oraz świetnie zorganizowaną komunikacje miejską. Otóż wg wielokrotnie przeprowadzanych badań wynika, że ceny mieszkań oraz nieruchomości w Olsztynie są stosunkowo bardzo niskie w porównaniu do większych miast zlokalizowanych w innych województwach. Tanie mieszkania z pewnością są czynnikiem, który w dużym stopniu odpowiada za powstawanie nowych osiedli na terenie miasta.

Osoby szukające swojego idealnego miejsca do życia często stoją przed wyborem dotyczącym kupna mieszkania bądź domu. Z reguły nie jest to łatwa decyzja do podjęcia, jednak wybór powinien zostać podjęty wedle naszego uznania oraz preferencji osobistych. Dla osób chcących nieco ograniczyć budżet przeznaczony na inwestycję w swoje lokum, proponujemy zainteresować się tanimi mieszkaniami na nowo powstałych osiedlach w Olsztynie. Ciągły rozwój miasta sprawia, że w okolicy nowych osiedli w szybkim tempie powstają również przedszkola, szkoły czy też duże sklepy. Dodatkowo dobra komunikacja z innymi częściami miasta sprawia, że bez trudu odnajdziemy się w nowych warunkach. Natomiast osoby z nieco większym budżetem oraz ceniący sobie możliwość wyjścia na własny ogródek raczej postawią na dom. Jako, że oferta w Olsztynie pod tym względem również jest bardzo atrakcyjna, to możemy pokusić się nawet o poszukiwania domu w cenie mieszkania.

Osiedle domków szeregowych Ruś

Osiedle domków Ruś jest stosunkowo młodą dzielnicą. Inwestycja domków jednorodzinnych Ruś (https://www.masbud.pl/domy-szeregowe) została zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Budowlane Masbud. Ruś jest to miejscowość należąca do gminy Stawiguda, zlokalizowana nieopodal Olsztyna. Cechuje się ona przede wszystkim pięknym, podgórskim krajobrazem, przez co często jest określana mianem "Szwajcarii Północy". 

Mieszkańcy Osiedla Ruś mogą korzystać z blisko usytuowanego jeziora Kielarskiego. Oprócz tego przepływa tam również rzeka Łyna oraz mieści się piękny rezerwat przyrody "Las Warmiński". Świetnie odnajdą się tutaj nie tylko pasjonaci przyrody, ale także osoby ceniące sobie sportowy tryb życia. Możliwość jazdy na rowerze w otoczeniu pięknego krajobrazu to nie wszystko co czeka na mieszkańców Osiedla Ruś. Również miłośnicy sportów zimowych znajdą tutaj coś dla siebie, ponieważ w Rusi znajduje się również wyciąg narciarski. Elementy wyróżniające Osiedle domków Ruś to m.in.:

 • atrakcyjne domki jednorodzinne w pięknej lokalizacji oddalonej około 10 km od centrum,
 • spokojna oraz cicha okolica, jednak posiadająca przy tym również najważniejsze ośrodki publiczne,
 • prawdziwy raj dla miłośników sportu lubiących aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

rynek mieszkaniowy w olsztynie

Grand House

Grand House to budynek mieszkalny mieszczący się w magicznej lokalizacji. Za inwestycję Grand House w Olsztynie odpowiada Masbud. Interesanci pierwotnie do wyboru mieli aż 48 apartamentów z metrażem liczącym od 34,5 do 152 mkw. Cały budynek zaprojektowany został wedle najnowocześniejszych standardów. Mieszkania na rynku pierwotnym można było zakupić już od kwoty lekko ponad 200 tys. Mieszkańcy mogą korzystać z podziemnych garaży, cichobieżnych wind, a także dostępnych dla każdego miejsc parkingowych.

Do głównych zalet osiedla zalicza się wspaniałą lokalizację. Dzielnica mieści praktyczne się w samym sercu miasta, dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać m.in. z atrakcji takich jak Stare Miasto, Centrum Techniki i Rozwoju Regionu czy też Muzeum Nowoczesności. Ponadto znajdują się tutaj również liczne instytucje samorządowe oraz kulturalno-oświatowe. Oprócz tego świetnie odnajdą się tutaj miłośnica kina, teatru oraz pubów, których w okolicy jest naprawdę sporo. Elementy wyróżniające Grand House to m.in.:

 • nowoczesne apartamenty mieszkaniowe zlokalizowane w samym centrum miasta,
 • łatwy dostęp do największych atrakcji w okolicy,
 • idealnie skomunikowane miejsce z pozostałymi częściami miasta.

Leśny Zakątek

Leśny Zakątek to osiedle mieszkaniowe zlokalizowane w południowo-wschodniej części dzielnicy Pieczewo. Inwestorem odpowiadającym za realizację tego osiedla jest firma Masbud. Miejsce składa się z dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych o łącznej ilości 105 apartamentów. Mieszkania od dewelopera na https://www.masbud.pl/mieszkania spełniają najwyższe standardy, posiadając przy tym tarasy oraz balkony, . Inwestycja obejmuje również realizację m.in. podziemnego garażu oraz okolicznych placów zabaw.

Osiedle Leśny Zakątek charakteryzuje się przede wszystkim ponadprzeciętnym krajobrazem. Nowo powstały budynek w połączeniu z piękną olsztyńską lokalizacją tworzą iście niepowtarzalny klimat. Lokalizacja tego osiedla z całą pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie spokój oraz chwilę wytchnienia na łonie natury. Elementy wyróżniające miejsce Leśny Zakątek to m.in.:

 • idealnie połączona subtelna architektura budynków z otaczającą je zielenią,
 • świetne miejsce dające możliwość odetchnienia od zgiełku miasta,
 • szybki dostęp do centrum miasta, również za pomocą komunikacji miejskiej.
Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: