Dobre jedzenie – jaka jest kuchnia japońska?

  • 24.04.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dobre jedzenie – jaka jest kuchnia japońska?
Polacy uwielbiają podróże kulinarne. Chociaż niektóre regiony są daleko od naszego kraju, to dzięki restauracjom serwującym tamtejsze dania mamy je na wyciągnięcie ręki. Czego warto spróbować z kuchni japońskiej?

Japońskie jedzenie – co decyduje o jej popularności?

Japończyków postrzega się jako naród miłujący zdrowe odżywianie. Szczupłe sylwetki czy długowieczność stały się ich znakiem rozpoznawczym. Nie byłoby tak jednak, gdyby nie ich sposób życia. W diecie Japończyków króluje bowiem to, co najważniejsze. Ryby, owoce morza i warzywa stanowią podstawę ich odżywiania. Ryż i soja są składnikami wielu posiłków. Każdy z nas słyszał zapewne o sushi. Potrawę tę stworzył Hanaya Yohei, by zapracowani tokijczycy mogli coś zjeść pomiędzy obowiązkami. Dziś sushi znane jest na całym świecie i serwuje się je w rozmaitych konfiguracjach. Zanim jednak stało się to potrawą, to służyło Japończykom jako sposób konserwacji ryb i owoców morza. Mięso obsypywano ryżem i zakopywano w ziemi, gdzie mogło przeleżeć nawet kilka miesięcy.

Dobre japońskie jedzenie w Polsce – o czym pamiętać?

Japończycy słyną z wielu smacznych potraw. Do takich z pewnością zaliczymy ramen, czyli gęsty rosół z pszennym makaronem i licznymi dodatkami. Ta ulubiona zupa Japończyków także jest podawana w wielu odsłonach. Niektórzy restauratorzy umożliwiają nawet stworzenie własnej wersji ramenu, co jest bardzo interesującym rozwiązaniem. Do gęstego rosołu możemy dorzucić takie dodatki jak gotowane jajko, kurczaka, czy wołowinę. Możliwości jest naprawdę wiele. Dobre jedzenie z Japonii oferuje wiele restauracji w Polsce. Część z nich dowozi nawet posiłki do klienta. Takie punkty gastronomiczne znajdziemy w sieci. Jedna z restauracji jest dostępna pod tym linkiem https://nabe.pl/pl/. Wybór lokalu jest bardzo ważny. Warto zwrócić uwagę na opinię internautów czy spostrzeżenia swoich znajomych. Dobre jedzenie znajdziemy w miejscach tworzonych przez ludzi z pasją i wiedzą dotyczącej japońskiej kuchni. Takie restauracje stawiają na wysoką jakość produktów, a do przyrządzenia potraw stosują japońskie metody. Dzięki temu jesteśmy w stanie rzeczywiście poczuć smak wschodniej kuchni.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: