Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 21:28

Sprzęt budowlany - własny czy wypożyczony?

Aktualnie na rynku funkcjonuje mnóstwo młodych firm budowlanych, które nie zawsze posiadają odpowiednią środków na zakup odpowiedniego sprzętu budowlanego. Maszyny z tej kategorii są bowiem wysoko wyspecjalizowane, a przez to wyjątkowo drogie. Do tego dochodzi również obowiązkowe serwisowanie, co dodatkowo podwyższa i tak już ogromne koszty. Interesującą alternatywą dla kupna jest wynajęcie sprzętu budowlanego. Na co zatem warto się zdecydować?
  • 27.01.2020 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Sprzęt budowlany - własny czy wypożyczony?

Kupno, a może wynajem?

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub wynajmie sprzętu należy dobrze poznać zasady obowiązujące przy jego użytkowaniu. Niektóre maszyny budowlane, tj. koparki, a także dźwigi wymagają od operatora wysoce specjalistycznych uprawnień. Nie wystarczy zatem kupić sprzęt. Trzeba mieć również uprawnienia do jego obsługi lub zatrudniać osobę, która takie pozwolenia posiada. Mniejszy sprzęt budowlany, do obsługi którego nie potrzeba uprawnień, a przy tym jest znacznie tańszy, z pewnością warto nabyć na własność. Nie wolno jednak zapominać, że posiadanie maszyn budowlanych wiąże się z wydatkami na serwis oraz naprawy pogwarancyjne obejmujące również zakup części zamiennych. Koszt ten należy brać pod uwagę szacując całkowitą cenę urządzenia.

 

Jeśli potrzebujemy drogi, wyspecjalizowany sprzęt na krótki okres czasu lub zakup własnego egzemplarza jest niemożliwy ze względów finansowych, najlepszym rozwiązaniem jest wynajem. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego w Lublinie oferuje sprzęt w pełni sprawny i w bardzo dobrym stanie. Tym sposobem można znacząco ograniczyć koszty, a jednocześnie nie trzeba się martwić o dodatkowe wydatki, tj. niespodziewane naprawy czy przeglądy.

 

Leasing sprzętu budowlanego

Alternatywą dla zakupu bądź też wynajmu sprzętu może być leasing maszyn budowlanych. Jest to stosunkowo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie mają wystarczających środków na zakup sprzętu, a opcja wypożyczenia nie do końca spełnia ich oczekiwania. Leasing pozwala także na zwrotu sprzętu budowlanego po zakończeniu umowy.

 

--- Artykuł sponsorowany ---