Warto zamieszkać w stolicy Wielkopolski – tylko gdzie?

  • 28.08.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Warto zamieszkać w stolicy Wielkopolski – tylko gdzie?
Żyjemy w czasach, w których zakup mieszkania musi być naprawdę przemyślaną inwestycją. Dawno odeszły już do lamusa lata dziewięćdziesiąte, kiedy to kupowanie lokali było opłacalne, bo były one bardzo tanie. W dzisiejszych czasach za metr kwadratowy trzeba zapłacić, aczkolwiek ludzie zdają sobie sprawę, że mieszkanie jest bardzo ważnym – zwracającym się przez całe lata – zakupem, dlatego biorą pod uwagę wiele czynników.

Jednym z owych czynników, o których mowa, jest – rzecz jasna – bliskość centrum. Jeżeli marzy się nam stolica województwa, zdajemy sobie też zazwyczaj sprawę z tego, iż ceny będą nieco wyższe niż te na szeroko pojętej prowincji. Na tej samej zasadzie ludzie budują teraz domki pod miastem, zyskując więcej przestrzeni i spokoju w zamian za możliwość szybkiego i komfortowego dostania się do pracy – powszechnie bowiem wiadomo, że kilkugodzinne stanie w korkach nie jest domeną tych, którzy zamieszkali blisko centrum. Z drugiej strony każda lokalizacja ma swoje wady i zalety, dlatego trzeba po prostu przewartościować priorytety.

Zresztą, weźmy tutaj na tapetę Poznań, stolicę Wielkopolski. Miasto to cieszy się olbrzymią popularnością, ale jeżeli chce się kupić mieszkanie 2 osobowe (Poznań, Wilda jest pod tym względem bardzo dobrym wyborem) to trzeba również brać pod uwagę, że cena będzie dość preferencyjna w zależności od miejsca.

Miejsce jest bardzo ważne

Lokalizacja potrafi mieć bardzo duży wpływ na cenę. Jeżeli przyjrzymy się nowym mieszkaniom na Grunwaldzie w Poznaniu, dostrzeżemy, że potrafią być nieco droższe, niż w dzielnicach ościennych, aczkolwiek z drugiej strony dostęp do kultury i do centrum jest sam w sobie wartością dodaną. Właśnie dlatego Grunwald cieszy się tak dużą popularnością – jest po prostu miejscem, które warto odwiedzić choćby ze względów turystycznych, mieszkanie tam jest natomiast jeszcze lepszym pomysłem. Oferty sprzedaży mieszkań na Grunwaldzie w Poznaniu znaleźć można na przykład tutaj: https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-mieszkania-poznan-grunwald.

Spokojnym i godnym polecenia obszarem są również Jeżyce. Nowe mieszkania, które tam wybudowano, przeznaczone są zarówno dla tych młodszych, jak i nieco starszych. Każdy będzie się tam dobrze czuł, czy to ze względu na bliskość centrum, czy to ze względu na fakt, że w okolicy jest dużo szkół, placów zabaw oraz miejsc, w których można wypocząć po długim dniu pracy. Nowe mieszkania na sprzedaż w Jeżycach można znaleźć na przykład pod tym adresem: https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-mieszkania-poznan-jezyce.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: