Radzimy, jak wybrać kapelę na wesele!

  • 20.08.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Radzimy, jak wybrać kapelę na wesele!
Zespół weselny odpowiada nie tylko za oprawę muzyczną wesela, ale przede wszystkim za dobrą zabawę oraz integrację gości. Jego wybór powinien być więc bardzo starannie przemyślany, aby nasza zabawa wyglądała i brzmiała dokładnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Poniżej zamieszczamy kilka praktycznych porad, które ułatwią znalezienie idealnej kapeli na wesele!

Koszt zatrudnienia kapeli weselnej

Kapele weselne świadczą swoje usługi w bardzo zróżnicowanych cenach. Wśród nich znajdziemy bowiem zarówno dwuosobowe zespoły, których koszt wynajęcia będzie stosunkowo niski, jak i liczniejsze zespoły weselne, które posiadają wyższe stawki za prowadzenie zabaw weselnych. Honorarium zespołów weselnych jest bowiem uzależnione głównie od popularności zespołu, liczby jego członków, czasu trwania zabawy oraz używanych instrumentów.

Nie zawsze jednak wybór licznej kapeli będzie opłacalny. Na małych i średniej wielkości zabawach weselnych doskonale sprawdzą się bowiem tria i kwartety, które zadbają o każdy aspekt oprawy muzycznej wesela. Przeglądając kapele weselne i ich oferty warto kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i własnymi możliwościami finansowymi. Nie warto interesować się podejrzanie tanimi ofertami, które raczej nie spełnią naszych oczekiwań, ale także nie wydawać więcej, niż nas stać tylko ze względu na renomę oraz prestiż zespołu.

Doświadczenie kapeli weselnej i jej repertuar

Kapele weselne to z reguły profesjonalne zespoły z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zbaw weselnych. Doświadczenie sceniczne ma niebagatelne znaczenie, gdyż dzięki niemu zespół będzie w stanie sprawnie i umiejętnie poprowadzić zabawę oraz zaangażować do niej wszystkich gości. Członkowie kapeli mają bowiem za zadanie nie tylko granie i śpiewanie, ale także prowadzenie z gośćmi swoistego dialogu.

Nie bez znaczenia ma także styl wykonywany przez zespół oraz posiadany przez niego repertuar. Wszystkie kapele weselne posiadają własny styl muzyczny oraz są w stanie zaproponować sprawdzone utwory, które powinny spodobać się wszystkim gościom weselnym. Styl i repertuar zespołu powinien odpowiadać nie tylko samym nowożeńcom, ale przede wszystkim wpisywać się w gusta ich gości. Repertuar powinien być więc na tyle zróżnicowany, aby każdy weselnik znalazł w nim coś dla siebie.

Pisemna umowa z kapelą weselną. Co powinno się w niej znaleźć?

Każda para młoda planująca zatrudnienie kapeli weselnej na swoją zabawę powinna koniecznie podpisać umowę z wybranym wykonawcą. W dokumencie tym powinny znaleźć się wszystkie ustne ustalenia po to, aby obie strony dokładnie wiedziały, jak ma wyglądać współpraca. Umowa powinna zostać sporządzona w dwóch egzemplarzach, a do każdego z nich warto dołączyć aneks z planowanym repertuarem oraz rozpiską przebiegu zabawy weselnej.

W umowie z kapelą weselną warto uwzględnić takie istotne elementy, jak: wysokość wynagrodzenia zespołu, planowany czas trwania występu, koszt przedłużenia zabawy weselnej, strój członków zespołu, godzina rozpoczęcia występu oraz kwestie zaliczki i terminu płatności za zrealizowaną usługę. Kapele weselne podczas zabaw są niekiedy częstowane alkoholem, warto więc ustalić w umowie, czy pozwalamy im na symboliczny toast, czy wolimy, aby członkowie zespołu powstrzymali się od picia napojów wysokoprocentowych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: