Pożyczki gotówkowe w parabankach- warto, czy nie?

  • 30.01.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Pożyczki gotówkowe w parabankach- warto, czy nie?
Na temat parabanków usłyszeć można wiele zróżnicowanych opinii. Przez część osób uzyskiwane tam pożyczki gotówkowe są traktowane jako stałe źródło dodatkowej gotówki, co oczywiście jest zjawiskiem niekorzystnym i istotnie zagrażającym bezpieczeństwu finansowemu tych osób. Żeby nie popaść w spiralę zadłużenia, warto rozważyć prędzej pożyczkę od znajomego, niż korzystanie z usług parabanków. Zapoznając się z ofertami tych instytucji można dostrzec kilka prawidłowości, którymi firmy z tego segmentu się kierują.

Brak weryfikacji w BIK i KRD

Jest to poważny problem - wiele z firm rzekomo sprawdza dane w KRD, jednakowoż w znacznej części nie oceniają one konkretnego ratingu danego klienta. Nawet nieczysta historia nie zablokuje dostępu do pożyczki - oczywiście pod warunkiem odpowiednio wysokiego oprocentowania. Porównując instrumenty w oparciu o RRSO można dostrzec, jak kosztowne jest pożyczanie w tych firmach - szczególnie gdy całościowy koszt pożyczonych pieniędzy przekraczać może 20%. Pomimo wprowadzenia ograniczeń i silniejszych nacisków ze strony KNF, firmy pożyczkowe wciąż bardzo chętnie dają kredyty gotówkowe, dorzucając do nich dodatkowe opłaty, które niejednokrotnie nie są obejmowane przez przepisy prawne.

Jak firmy nas zachęcają do wzięcia pożyczki?

Parabanki bardzo chętnie korzystają z formuły pierwszej pożyczki gratis. To już działa mocno na wyobraźnie i zachęca często do wielokrotnego rejestrowania się w bazie klientów różnych firm pożyczkowych. Darmowa pierwsza pożyczka i to najczęściej do 60 dni jest dla niektórych osób wybawieniem z przejściowych problemów finansowych. Trzeba sobie jednak uzmysłowić to, iż jest to swoisty 'lep na muchy', który skutecznie przyciąga następnie osoby będące w stanie zaakceptować 23% oprocentowanie bez zająknięcia. Szczególnie chętnie korzystają z tej formuły osoby, które z przyczyn oczywistych nie mogą liczyć na pożyczenie pieniędzy w banku - w żadnej instytucji bankowej kredyt gotówkowy nie będzie możliwy do uzyskania bez odpowiedniej historii kredytowej. Opracowane przy współpracy z https://www.banksecrets.eu/da/

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: