Planujesz zamieszkać w Olsztynie? Sprawdź jak wygląda rynek pierwotny w Olsztynie

  • 23.06.2022, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Planujesz zamieszkać w Olsztynie? Sprawdź jak wygląda rynek pierwotny…
Olsztyn to największe miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Jego historia jest niezwykle bogata i sięga prawdopodobnie środkowej epoki kamiennej. Współczesny Olsztyn to przede wszystkim miasto imponujących zabytków, czystych jezior i rozwoju gospodarczego. Chętnie przyjeżdżają do niego studenci, którzy po ukończeniu nauki, wiążą z miastem przyszłość. Jeśli jesteś jedną z osób planujących zamieszkać w Olsztynie, koniecznie sprawdź, jak wygląda tutejszy rynek nieruchomości!

Cena za metr kwadratowy mieszkania w Olsztynie

Wbrew pozorom Olsztyn wcale nie należy do najtańszych miast wojewódzkich w Polsce. Ceny w nim zbliżone są do innych dużych miast. Choćby do Torunia czy Opola. Za m2 mieszkania w Olsztynie zapłacisz dzisiaj średnio około 6 700 zł. Co ciekawe, cena ta wzrosła od początku roku o 10,75%. Jeszcze w grudniu 2021 roku za m2 mieszkania trzeba było zapłacić średnio 6 044 zł i była to cena niższa od prognozowanej przez ekspertów. W porównaniu zaś do czerwca 2021 roku średnia cena wzrosła prawie o 900 zł. Oznacza to, że za mieszkanie o powierzchni 50 m2 zapłacisz obecnie o 45 000 zł więcej niż rok temu.

Gdzie w Olsztynie kupisz nowe mieszkanie?

Mimo tak dużego wzrostu cen w Olsztynie nie brakuje nowych inwestycji mieszkaniowych. Nieruchomość w dobrej cenie kupisz przy ulicy Sielskiej, Pawiej, Kmicica, Hanowksiego czy Bydgoskiej. Deweloperzy oferują również lokale mieszkaniowe przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zachodniej czy Leśnej.

Jeśli szukasz mieszkania na kameralnym osiedlu z ogródkiem, sprawdź Osiedle Koliber. Inwestycja usytuowana w dzielnicy Jaroty składa się z 21 domów szeregowych. W każdym z nich dostępne są mieszkania 4-pokojowe na parterze z garażami i ogródkiem oraz mieszkania 4-pokojowe na piętrze z dostępem do strychu. Odbiór mieszkań planowany jest na I kwartał 2023 roku.

A może chcesz zamieszkać w apartamencie nieopodal jeziora? W takim razie wejdź na https://www.morizon.pl/mieszkania/rynek-pierwotny/olsztyn/ i poszukaj apartamentów Vidok nad brzegiem jeziora Ukiel. To komfortowe miejsce do wypoczynku dla całych rodzin. W standardzie lokali znajduje się ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja, panoramiczne przeszklenia, prywatne ogórki, balkony i tarasy. Apartamenty Vidok mają powierzchnię od 33 do 66 m2.

Rynek wtórny w Olsztynie

Nowe mieszkania to propozycja dla osób, które chcą wykończyć i urządzić mieszkanie po swojemu. Jednak wielu olsztynian wciąż decyduje się na zakup lokalu z tzw. drugiej ręki. W mieście nie brakuje również i takich ofert. Tylko w maju 2022 roku na rynku dostępnych było łącznie 1 058 mieszkań z rynku wtórnego. Najwięcej było nieruchomości 2- i 3-pokojowych – łącznie 690. Najdroższe mieszkania dostępne były wówczas przy ulicy Olimpijskiej (8 171 zł/m2), Leśnej (8 051 zł/m2) i Wakacyjnej (7 977 zł/m2). Najtańsze z kolei przy ulicy Zimowej (6 331 zł/m2), Letniej (6 351 zł/m2) oraz Bocianiej (6 389 zł/m2).

Bądź na bieżąco z ofertami mieszkaniowymi w Olsztynie i wejdź na https://gratka.pl/nieruchomosci/mieszkania/olsztyn/pierwotny. Znajdziesz tam najświeższe oferty nowych mieszkań w atrakcyjnych cenach.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: