Wody pod dostatkiem, czyli dlaczego tak ważne są wewnętrzne zbiorniki na wodę

  • 12.02.2021, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Wody pod dostatkiem, czyli dlaczego tak ważne są wewnętrzne zbiorniki…
Zapas wody w budynku, na przykład użyteczności publicznej, to wymóg regulowany odrębnymi przepisami. Są jednak sytuacje, gdy spełnienie wytycznych nie jest takie proste – tak dzieje się na przykład wtedy, gdy mamy do czynienia ze starym, często zabytkowym obiektem poddawanym przebudowie. Klasyczne zbiorniki na wodę będą nieodpowiednie, gdyż ich rozmiar jest zbyt duży, aby umieścić je wewnątrz obiektu. Rozwiązaniem mogą być modułowe, wewnętrzne zbiorniki na wodę montowane z prefabrykowanych elementów już w docelowej lokalizacji. Pozwala to na racjonalne gospodarowanie miejscem, a nawet dopasowanie kształtu zbiornika do kształtu pomieszczenia.

Zbiorniki na wodę z tworzywa

Odrębną kwestią jest także materiał, z którego wykonane są naziemne zbiorniki na wodę. Kiedyś głównym materiałem używanym do produkcji była stal. Obecnie, wraz z postępem technologicznym w dziedzinie inżynierii materiałowej, w zapomnienie odchodzą takie konstrukcje, a nowoczesnym rozwiązaniem jest specjalne tworzywo. Zalety? Przede wszystkim większa wytrzymałość, długowieczność i łatwość w utrzymaniu w czystości. Wewnętrzne zbiorniki na wodę mogą mieć niemal dowolny kształt i wymiar, a dzięki zaawansowanym programom komputerowym, projektowanie nowych konstrukcji jest o wiele prostsze.

Pomieszczą wszystko, co potrzebne

Nowatorskie pomysły w dziedzinie konstruowania zbiorników widać także na polu ich zastosowań. Zbiorniki na wodę z tworzywa mogą być używane do magazynowania wody pitnej, wody do celów przeciwpożarowych, a także jako zbiorniki buforowe. Na bazie tych konstrukcji powstają pokrewne – na przykład zbiorniki procesowe czy wielkie mieszadła. Przemyślana konstrukcja i wytrzymały materiał użyty do budowy to także powody dla których gotowe naziemne zbiorniki na wodę mogą pochwalić się relatywnie niską wagą. A to wprost przekłada się na niższe koszty produkcji czy montażu.

Zbiorniki na wodę na zamówienie

Produkcja na indywidualne zamówienie to gwarancja najwyższej jakości – każdy zbiornik powstaje na podstawie konkretnych wytycznych i ma zaspokajać ściśle zdefiniowane potrzeby klienta. Przy tej wadze i w tej skali – nie ma miejsca na pomyłki, a zbiorniki na wodę z tworzywa muszą wytrzymać wiele lat eksploatacji, często w trudnych warunkach. Efekt końcowy musi zachwycać, dlatego współpraca z klientem rozpoczyna się na długo przed tym, nim ruszą maszyny na linii produkcyjnej.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: