Dyktando na kliknięcie

  • 10.02.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Dyktando na kliknięcie

Pośród internetowych stron edukacyjnych związanych z językiem polskim i jego doskonaleniem znajduje się platforma edukacyjna proponująca swoim odbiorcom dyktanda i inne polonistyczne materiały edukacyjne. Dyktanda.pl, bo o niej mowa to serwis należący do grupy EDU Games S.A. (https://edu-games.pl/)
Względna powszechność Internetu i dynamiczny rozwój sektora EdTech sprawiły, że niemal wszyscy możemy cieszyć się coraz doskonalszymi produktami w branży Education Technology. Dyktanda.pl są świetną reprezentacją produktowego zaawansowania i użyteczności na naszym rodzimym rynku EdTech.

https://dyktanda.pl/ to największa w Polsce platforma, która wspomaga naukę języka polskiego a jej możliwości wykraczają znacznie poza rozwiązywanie dyktand.

Uczestnicy dyktand zostali podzieleni na grupy wiekowe. Uczniowie szkół podstawowych zostali podzieleni na trzy grupy a poziom szkoły średniej i dyktanda dla dorosłych to kolejne dwie grupy. Obok uczniów różnych klas mogą tutaj zmierzyć się z ortografią też osoby dorosłe. Pisanie dyktanda polega na wyborze jednej z opcji pisowni poprzez kliknięcie. Ten prosty sposób na pewno przyspiesza sam proces wypełniania dyktanda. Teksty zostały sklasyfikowane wg zaakcentowanych konkretnych tematów ortografii.
Ważnym kryterium zamieszczonych na stronie tekstów jest ich podział na te zweryfikowane przez nauczyciela i te niezweryfikowane. Tekst może dodać każdy, jeśli tylko uważa, że wnosi on coś ciekawego w dyscyplinę językowego samodoskonalenia.

Mistrzostwa w języku polskim
Platforma dyktanda.pl to też liczne konkursy z nagrodami związane z pisaniem dyktand. Atrakcyjne nagrody takie jak klocki Lego czy książki wędrują do mistrzów ortografii, którym może zostać każdy użytkownik jeśli tylko potwierdzi swoje umiejętności ortograficzne stając w szranki internetowej językowej rywalizacji. Dostęp do ebooków i innych cyfrowych materiałów związanych z literaturą wchodzi w skład wynagrodzenia śmiałków.

Dyktanda.pl są też miejscem, w którym mamy mnóstwo materiałów takich jak wypracowania, które także zostały podzieloną za pomocą kryterium profesjonalnej polonistycznej weryfikacji. Oprócz tego jest tutaj olbrzymia baza wiedzy, z której dowiemy się jak budować poprawnie zdania, stosować reguły gramatyczne. Są tu opisy poszczególnych części zdania, mowy i cały arsenał przydatnych językowych porad dla każdego. Naturalnie podanych przez profesjonalistów.

Platforma edukacyjna dyktanda.pl to też miejsce rywalizacji. Rankingi prowadzone tutaj motywują uczestników do coraz lepszych wyników w pisaniu dyktand. Miejsce nauki i zdobywania mistrzowskich wyników to ciekawe połączenie jakie oferuje platforma.
Na dyktanda.pl są organizowane największe dyktanda w Polsce. Mnóstwo imprez okolicznościowych jak choćby Dyktando na Święto Niepodległości czy Dyktando Mikołajkowe. Uczestnictwo w dyktandach jak i sama obsługa serwisu jest prosta i intuicyjna. Złożoność gramatyki języka polskiego być może nie będzie tak skomplikowana po wizycie na stronie. I to też z pewnością był zamiar twórców tej platformy.
Dyktanda.pl to świetne miejsce dla wszystkich, którzy pragną posługiwać się językiem polskim w prawidłowy sposób. Każdy kto chce doskonalić swoje umiejętności ortograficzne a przy tym bawić się doskonale powinien tu zawitać.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: