Polska uczelnia wpadła na nowatorski pomysł. Chce skusić nie tylko księży [ARTYKUŁ]

  • 17.06.2022, 09:07 (aktualizacja 17.06.2022, 10:30)
  • News4Media
Polska uczelnia wpadła na nowatorski pomysł. Chce skusić nie tylko księży… iStock
Kwestie marketingu, finansowe czy prawne. Takie właśnie zagadnienia mają być poruszane na nowym kierunku studiów. Przyszli studenci mają się nauczyć, jak zarządzać parafią.

Nauka na kierunku „Standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią” to nowość, którą wprowadził do swojej oferty Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Kształcenie potrwa dwa semestry (145 godzin). Po ich zaliczeniu absolwent otrzyma świadectwo ukończenia studiów podyplomowych. Taka przyjemność wiąże się z kosztem 4000 złotych, jeśli kandydat wybierze opcję płatności w dwóch ratach. Jeżeli ktoś wpłaci całą kwotę, to może liczyć na zniżkę w wysokości 100 złotych.

„Studia pozwalają uczestnikom na lepsze zrozumienie funkcjonowania parafii, jako organizacji i stojące przed nią wyzwania o charakterze ekonomicznym, finansowym, marketingowym, zarządczym oraz prawnym, a także pokazują jakie metody i narzędzia wykorzystać, aby skutecznie kierować jej rozwojem” – czytamy na stronie uczelni.

Zajęcia podzielone będą na kilka modułów:

1. Organizacja i zarządzanie
2. Marketing
3. Ekonomia i finanse
4. Prawo
5. Wsparcie procesów zarządczych
6. Warsztaty z praktykami zarządzania

Wedle informacji widocznej przy opisie studiów, kierunek ten adresowany jest m.in. do duchownych pełniących rolę proboszcza oraz tych, którzy dopiero się do niej przygotowują. Z oferty mogą skorzystać jednak również osoby, które po prostu chcą zagłębić swoją wiedzę w kwestii zarządzania parafią.

Zajęcia prowadzone będą nie tylko w formie tradycyjnych wykładów, ale również warsztatów opartych o treningi i symulacje. Nie zabraknie również projektów badawczych oraz nauki z wykorzystaniem metody rozwiązywania problemów.

„Celem studiów jest nie tylko przekazanie wiedzy i wypracowanie umiejętności praktycznego jej wykorzystania, ale także zbudowanie społeczności absolwentów i wykładowców kierunku wspierających się wzajemnie poprzez aktywną wymianę doświadczeń” – kwituje uczelnia.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe