Mercedes z 1955 roku sprzedany za rekordową kwotę. Teraz to najdroższe auto świata! [ARTYKUŁ]

  • 20.05.2022, 09:19 (aktualizacja 20.05.2022, 16:16)
  • News4Media
Mercedes z 1955 roku sprzedany za rekordową kwotę. Teraz to najdroższe… iStock / screen Twitter Arab News
135 milionów euro, czyli 142 miliony dolarów, czyli niemal 630 milionów złotych. Tyle wynosi wartość najdroższego – aktualnie – samochodu na świecie.

Mercedes SLR 300 Coupe. Powstały tylko dwa egzemplarze tego auta, które dotychczas należały do koncernu. Oba w kolorze srebrnym różnią się tylko środkiem – jeden ma wnętrze niebieskie, drugi czerwone. I to właśnie ten trafił na licytację – przeprowadzoną w tajemnicy, tylko z udziałem zaproszonych przez producenta oferentów.

Szczęśliwca, który stał się nowym właścicielem nietuzinkowego auta z 1955 roku, reprezentował brytyjski dealer samochodów osobowych. To za sprawą jego trwających 1.5 roku nacisków koncern zdecydował się wystawić maszynę na sprzedaż.

[removed][removed]

Pieniądze zasilą szczytny cel

Określany jako „Mona Lisa wśród samochodów” mercedes, trzykrotnie pobił dotychczasowy rekord. W 2018 roku ustanowiło go Ferrari 250 GTO z 1962 roku, które zostało wówczas wylicytowane za 48 milionów dolarów. Za Mercedesa SLR 300 Coupe jego nowy właściciel musiał zapłacić aż 135 milionów euro, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 630 milionów.

Jak podaje Forbes, wyjątkowy egzemplarz, który przejechał dotychczas jedynie 6 tysięcy kilometrów, jest „siostrzanym samochodem SLR z otwartym kokpitem prowadzonym przez Sir Stirlinga Mossa do zwycięstwa w Mille Miglia 1955 – tysiącmilowym wyścigu drogowym, który Anglik ukończył w nieco ponad 10 godziny”.

Całą zarobioną kwotę dotychczasowy właściciel auta – koncern Mercedes-Benz – przekaże założonemu przez siebie charytatywnemu funduszowi świadczeń na rzecz młodych ludzi.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe