Był „grabarzem”. Oszukiwał klientów i zbezcześcił zwłoki [ARTYKUŁ]

  • 14.05.2022, 09:57 (aktualizacja 16.05.2022, 09:23)
Był „grabarzem”. Oszukiwał klientów i zbezcześcił zwłoki [ARTYKUŁ] Pixabay
Oficjalnie świadczył usługi budowlane, w tym prace na cmentarzu. Od klientów pobierał zaliczki. Później nie wywiązywał się z umów. Co więcej, w ramach remontu jednego z nagrobków wydobyte szczątki zakopał przy ogrodzeniu nekropolii.

Proceder trwał przynajmniej od lutego do listopada 2021 r. W tym okresie mężczyzna podający się za grabarza oferował swoje usługi. Za zlecone prace pobierał zaliczki w wysokości od 1,7 do 6 tys. zł. W teorii pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup miejsca na cmentarzu, wykopanie i budowę grobu oraz ewentualną rozbiórkę bądź renowację pomnika. W rzeczywistości zleceniobiorca nie miał zamiaru wywiązywać się z powierzonych mu prac.

Szczątki zakopał przy ogrodzeniu

 „Grabarz” w ciągu kilku miesięcy prowadzenia „działalności” oszukał co najmniej 9 osób. Dodatkowo dopuścił się znieważenia zwłok. Podczas remontu jednej z pieczar dokonał ekshumacji. Szczątków nie umieścił jednak w grobie zastępczym ani później – w już odnowionej mogile rodzinnej, lecz… zakopał przy cmentarnym ogrodzeniu.

Ukrywał się przed organami ścigania. By utrudnić pracę służbom, często zmieniał miejsce zamieszkania. Ostatecznie 45-latka na terenie Płońska zatrzymali policjanci z miejscowej komendy.

Lista zarzutów

 „Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów związanych z oszustwami oraz zarzut znieważenia zwłok. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego” – wyjaśniła Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka prasowa KPP w Płońsku.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe