Sprzedam broń bez pozwolenia. Możemy na tym stracić sporo pieniędzy [ARTYKUŁ]

  • 25.04.2022, 11:04 (aktualizacja 25.04.2022, 12:10)
  • News4Media
Sprzedam broń bez pozwolenia. Możemy na tym stracić sporo pieniędzy [ARTYKUŁ] KMP Elbląg
Nie można odmówić kreatywności przestępcom, którzy znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy: sprzedaż broni bez pozwolenia. I to bez konsekwencji. Na takie ogłoszenia lepiej uważać.

W sieci pojawiły się ogłoszenia o „dyskretnej” sprzedaży broni bez pozwoleń. Oszuści najpewniej wykorzystują niepewną sytuację związaną z wojną w Ukrainie i próbują znaleźć ofiary wśród osób, które chciałyby zapewnić sobie bezpieczeństwo. O sprawie możemy przeczytać na stronie policji, która przestrzega przed wyjątkowo wyrafinowanym sposobem na wyłudzenie pieniędzy.

„Sprzedam Glock 45 i Glock 43 – broń na ostre naboje, nie interesuje mnie pozwolenie, kto się chce uzbroić może kupić” – można przeczytać w ogłoszeniu na jednym z lokalnych portali. Jego autor zapewnia, że wyprodukowany w Austrii pistolet jest nowy. Warunkiem zakupu jest wpłata 4100zł – po szczegóły użytkownik zaprasza na wskazaną stronę internetową. Po przelaniu pieniędzy „sprzedający” obiecuje wysłać broń do wybranego paczkomatu. Problem w tym, że przedmiot istnieje tylko na zdjęciu.

Inwestycja bez pokrycia

– Podobne ogłoszenia pojawiły się pierwotnie w serwisach, które pośredniczą w legalnym obrocie bronią. Tym razem mamy jednak do czynienia ze zwykłym oszustwem. Choć zdjęcie dołączone do ogłoszenia przedstawia prawdziwą broń, w rzeczywistości do sfinalizowania transakcji nie dojdzie – ostrzega Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Jeśli ktoś zechce uzbroić się, korzystając z zamieszczonej oferty, straconych pieniędzy raczej nie odzyska. Dlaczego?

– Oszust będzie bazował na tym, że najpewniej nie pójdziemy zgłosić tego policji, bo raczej nie przyznamy się do tego, że chcieliśmy nielegalnie kupić broń. Co za tym idzie – sprawca, nawet jeśli otrzyma wyłudzone od nas pieniądze, pozostanie bezkarny – wyjaśnia Nowacki.

Policjanci apelują, żeby weryfikować informacje zamieszczone w sieci i chronić własne oszczędności, powstrzymując się od ich przesyłania nieznanym osobom. Warto również pamiętać, że szczególną czujność powinny wzbudzać oferty z pozoru bardzo atrakcyjne – złodziejom zależy bowiem na tym, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych ofiar.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe