Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat

  • 25.10.2021, 12:25
  • News4Media
Komendant policji sam wymierzył sobie karę. Poprosił o mandat iStock
Szef jednostki policji wybrał się na zakupy do jednej z galerii handlowych. Pech chciał, że zdjęcie komendanta łamiącego przepisy trafiło do lokalnego radia. Kiedy mundurowy odebrał telefon z informacją o przyłapaniu go na niefrasobliwym zachowaniu, postanowił dobrowolnie poddać się karze.

Nie miał maseczki

Jak informuje Radio Wrocław, jeden ze słuchaczy będąc na zakupach w galerii handlowej zauważył Komendanta Powiatowej Policji w Zgorzelcu, który robił zakupy bez maseczki. Postanowił więc zrobić zdjęcie i przesłać je do mediów, aby nagłośnić sprawę.

„Media informują o nakazie noszenia maseczek w sklepach i o tym, że będzie więcej kontroli policji w tej sprawie. Tymczasem komendant policji ze Zgorzelca robi zakupy bez maseczki - poinformował w sobotę nasz słuchacz wysyłając zdjęcie.” – czytamy na stronie radia.

Rozgłośnia przekazała komendantowi Andrzejowi Barnie otrzymane wcześniej informacje. Szef policjantów początkowo nie krył zdziwienia. Po chwili oddzwonił jednak do dziennikarzy i przyznał, że sytuacja faktycznie miała miejsce. Wyjaśniał, że posiadana przez niego maseczka uległa uszkodzeniu. Pękł w niej sznurek, dlatego nie mógł jej założyć.

Poprosił o mandat

Po telefonie od radia komendant postanowił wyrazić skruchę i na potwierdzenie poczucia odpowiedzialności poddać się karze. Zgłosił się do komendy policji w Lubinie i opowiedział o zaistniałym incydencie. Tam dostał mandat w wysokości 100 zł.

Jak podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, za tego typu wykroczenie kara mogła być o wiele wyższa.

- Zgodnie z artykułem 116 kodeksu wykroczeń, za nieprzestrzeganie zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, obowiązuje kara grzywny w wysokości od 20 do nawet 500 zł – wyjaśnia Krzysztof Nowacki.

Jeżeli zasłanianie dróg oddechowych dla zdrowia własnego i innych osób nie jest wystarczającym argumentem, warto zatem rozważyć również wariant finansowy.


 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe