Mieszkańców obudził potężny huk. Kolejna eksplozja bankomatu

  • 13.08.2021, 09:38 (aktualizacja 13.08.2021, 10:26)
  • News4Media
Mieszkańców obudził potężny huk. Kolejna eksplozja bankomatu iStock
W ostatnim czasie dochodziło w Polsce do wybuchów bankomatów. Dzisiejsza noc również nie była najspokojniejsza dla funkcjonariuszy policji, którzy zostali zaalarmowani o kolejnym takim incydencie.

Wybuch bankomatu

Potężna eksplozja obudziła mieszkańców Elbląga. Do zuchwałego napadu posunęli się nieznani sprawcy, którzy w nocy wysadzili w powietrze jeden z elbląskich bankomatów. Nie wiadomo, czy próba włamania była podyktowana chęcią przywłaszczenia gotówki, czy jedynie chuligańskim wybrykiem, ponieważ wstępne ustalenia funkcjonariuszy policji wskazują na to, że pieniądze nie zostały skradzione ze zniszczonej maszyny.

- Przy ul. Wiejskiej w Elblągu doszło do uszkodzenia bankomatu. Wszystko wskazuje na to, że była to próba włamania. Do zdarzenia doszło około godziny 3:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie doszło do kradzieży pieniędzy – wyjaśnia nam Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Fot.: News4Media

Na miejscu pracują funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo – śledczej. Policjanci szukają sprawcy nocnego wybuchu, którego do dotychczas nie udało się ustalić.

Historia lubi się powtarzać

Do podobnego zdarzenia doszło w tym tygodniu również w miejscowości Kalety w województwie śląskim. Tam również ok. godziny 3:00 bankowy system alarmowy postawił na nogi policjantów, którzy po przybyciu do placówki odkryli, że bankomat został zniszczony w wyniku wybuchu. Takich incydentów w Polsce było w ostatnim czasie o wiele więcej.

5 sierpnia nieznani sprawcy podłożyli ładunek wybuchowy w wielkopolskiej Rokietnicy, a pod koniec lipca o „klasycznej metodzie napadu” informowała też lubuska policja, która ujawniła wysadzony w powietrze bankomat w lubuskiej miejscowości Witnica.

Wielkopolska utworzyła nawet specjalny zespół, którego zadaniem było zbadanie serii tego typu napadów. Tam w krótkim czasie doszło do wysadzenia bankomatów m.in. w Rakoniewicach, Kłodawie, Wijewie Rydzynie, Zdunach oraz Biskupinie Wielkopolskim.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe