Lidia Staroń odrzucona przez Senat

  • 18.06.2021, 17:01
  • Wioletta Wojnicka
flesz-staron-rpo20210618.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Senat odrzucił kandydaturę Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich. Głosowanie w tej sprawie poprzedziła burzliwa dyskusja. Gdy Lidia Staroń pojawiła się na mównicy i zaczęła referować swój program zaczęło się notoryczne przerwanie jej wystąpienia.

                       

Wioletta Wojnicka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Olsztynianin
Olsztynianin 19.06.2021, 10:42
Żałosny spektakl pastwienia się nad kandydatką klubu senatorów niezależnych. Potwierdza to tylko, że elity polityczne rządziły i rządzą i nadal rządzić będą ludźmi ( wyborcami). I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby, Pani Staroń pozwolono zostać rzecznikiem RPO. Czas pokazałby czy senator zdałaby ten egzamin. Odbyta kadencja pokazałby jak osoba z takim ogromnym doświadczeniem i skutecznością w pełnieniu tej funkcji sobie poradzi. Pokazuje to, że uczciwa narracja nie popłaca, gdy się broni zwykłych ludzi, biednych i pokrzywdzonych przed niepohamowaną pazernością na pieniądze i niejednokrotnie władzę tzw. elit to wśród tych elit to taka postawa nie jest postrzegane jako zaleta lecz wada. Pani Senator za swą działalność wsparcie najsłabszych jednostek zapłaciła tę cenę, że tę niezależną kandydaturę Senat odrzucił , ale z drugiej strony nie można było oczekiwać od czynnych polityków zgoła innego rozstrzygnięcia. Przecież tu nie chodzi o zwykłych ludzi ale o utrzymanie strefy wpływów elity rządzącej. Pani senator niech Pani się nie martwi, głowa do góry, niech Pani nadal działa dla dobra zwykłych ludzi i ich wspiera pomocą . Pani zrobiła wiele dobrego i proszę to robić nadal, ale jak to w realu jak się opowiada za słabymi i biednymi w tym kraju to u elit wsparcia i poszanowania się nie ma i nigdy się mieć nie będzie. Krótko mówiąc opowiadam się za tym aby rzecznik RPO był wybierany w wyborach bezpośrednich.

Pozostałe