Choroby reumatyczne i wiele innych groźnych zespołów również rozpoczynają się od mniej lub bardziej dokuczliwych reakcji ze strony układu ruchu. Niestety, są to rzeczy, które bardzo często bagatelizujemy, o czym piszą specjaliści na http://ruszajpozdrowie.pl/co-powoduje-bole-miesni-i-stawow-4-najczestsze-przyczyny/.
Jak radzić sobie z bólem nóg?
Bóle mogą być objawem wielu chorób ogólnoustrojowych oraz schorzeń układu nerwowego czy infekcji wirusowych. Najczęściej jednak zespół przewlekłego zmęczenia wynika z przeciążeń, nadmiernego rozciągania oraz urazów. Tak popularne zakwasy (zespół opóźnionych bólów mięśniowych) wynikają w dużej mierze z nieodpowiedniego przygotowania organizmu do zwiększonego wysiłku. I choć zarówno nasilenie, jak miejsce występowania i częstotliwość mogą być rożne, to jednak zazwyczaj w przypadku i ostrych i przewlekłych stanów mamy do czynienia ze stanem zapalnym. Warto więc nie bagatelizować objawu i dokładnie określić lekarzowi, w jakich sytuacjach i jak często pojawia się ból. Pomaga to w szybkiej diagnostyce, a co za tym idzie w skutecznym leczeniu.
O jakich chorobach może informować nas ból mięśni i stawów?
Długą listę na http://ruszajpozdrowie.pl/ otwiera reumatyzm, który jest zapaleniem wielomięśniowym i skórno-mięśniowym. Warto wiedzieć, że ta choroba może zaatakować każdy mięsień organizmu i doprowadzić go do osłabienia. Poza nim towarzyszą nam bóle stawów i sztywność poranna. Zdarza się, że na skórze pojawia się rumień. Ogólne zmęczenie, spadek odporności i zaburzenia snu mogą nam towarzyszyć przy wielu innych chorobach takich jak fibromalgia, borelioza czy reumatoidalne zapalenie stawów. Ta ostania dolegliwość często bywa mylona ze zwykłą infekcją grypową, a powikłania mogą być bardzo groźne. Poza wymienioną już grypą bóle stawów i mięśni mogą pojawić się przy innych infekcjach takich jak różyczka, ospa czy zwykłe przeziębienie. Warto pamiętać, że dolegliwości bólowe towarzyszą chorobom tarczycy oraz innych ważnych organów. Charakterystyczna potrzeba poruszania nogami, która jest spowodowana niepokojem i nieprzyjemnym odczuciem to cecha dolegliwości, którą nazywamy zespół niespokojnych nóg. Co istotne, reakcje występują podczas odpoczynku a nie ruchu.
Artykuł sponsorowany