Uczestnicy pikiety sprzeciwiają się planom połączenia szpitala wojewódzkiego z Miejskim Szpitalem Zespolonym oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym. Na jednym z transparentów widniał napis: „Nie ma naszej zgody na przyłączanie niezadłużonego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego do dwóch zadłużonych szpitali”. Protestujący podkreślali, że kierowana przez samorząd wojewódzki placówka od lat osiąga dodatnie wyniki finansowe i realizuje kolejne inwestycje. Obawiają się, że połączenie z innymi podmiotami może wpłynąć na sytuację ekonomiczną szpitala.
„Nie chcemy łączenia szpitali” – protest pracowników w Olsztynie
Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie protestowali przed Urzędem Marszałkowskim.
-
Wioletta Wojnicka
- Dzisiaj, 15:39
Data dodania:
24.06.2026 15:39
Napisz komentarz
Komentarze