Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

„Nie chcemy łączenia szpitali” – protest pracowników w Olsztynie

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie protestowali przed Urzędem Marszałkowskim.
Kliknij aby odtworzyć
Podziel się
Oceń

Uczestnicy pikiety sprzeciwiają się planom połączenia szpitala wojewódzkiego z Miejskim Szpitalem Zespolonym oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym. Na jednym z transparentów widniał napis: „Nie ma naszej zgody na przyłączanie niezadłużonego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego do dwóch zadłużonych szpitali”. Protestujący podkreślali, że kierowana przez samorząd wojewódzki placówka od lat osiąga dodatnie wyniki finansowe i realizuje kolejne inwestycje. Obawiają się, że połączenie z innymi podmiotami może wpłynąć na sytuację ekonomiczną szpitala.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze