Potrzeba szybkiej gotówki
Czasami tak się w życiu dzieje, że dopływu gotówki potrzebujemy natychmiast. Sprzedaż prywatna czy wstawienie samochodu do komisu nie wchodzi wtedy w grę, ponieważ zajmuje to na ogół przynajmniej kilka tygodni, a nie zawsze można aż tak długo czekać. Wybierając skup aut Bydgoszcz nie tracimy czasu na poszukiwania klienta – podpisanie umowy zajmuje zaledwie kilka dni, a działając w tempie ekspresowym można dobić targu ze skupem jeszcze tego samego dnia, w którym auto zostało przeznaczone do sprzedaży. Większość skupów bierze wszystkie pojazdy zaoferowane przez klientów, choć czasami mogą być pewne ograniczenia np. co do rocznika albo marki.
Uszkodzenia samochodu
Auta z poważnymi uszkodzeniami cieszą się bardzo umiarkowanym zainteresowaniem, nawet jeśli wystawione są na sprzedaż za niską cenę. Klienci preferują bowiem samochody na chodzie, a nie te kwalifikujące się do generalnego remontu, przez co takie ogłoszenia mogą wisieć długimi miesiącami bez żadnego odzewu. Natomiast w skupie poważne uszkodzenia auta nie stanowią przeszkody, i jak można sprawdzić np. na https://kupimyauto.com/skup-aut-szubin/, przyjmowane są pojazdy w dowolnym stanie.
Samochód po wypadku
Podobnie jest z autami, które uległy kolizji. Rozbite, powypadkowe samochody bardzo często nadają się już tylko na złom, szczególnie gdy ubezpieczyciel stwierdza szkodę całkowitą. Oddanie auta do skupu jest wtedy najkorzystniejszą opcją, ponieważ fatalny stan techniczny nie zniechęca skupu do transakcji. W zgłoszeniu należy tylko zaznaczyć, że samochód sam już nie jeździ i trzeba go odholować lawetą – skup zajmuje się tym we własnym zakresie i kierowca nie musi dopłacać ani złotówki do transportu.
Brak czasu na szukanie nabywcy
Niektórym właścicielom po prostu nie chce się zajmować sprzedażą samochodu. Wolą zrobić to szybko, bez zbędnych formalności i rozmów z wieloma klientami – w przypadku sprzedaży do skupu, wystarczy swoją ofertę zgłosić telefonicznie albo online, ustalić cenę transakcji i podpisać umowę. Transakcja zajmuje maksymalnie kilka dni i sporym udogodnieniem jest, że to skup przygotowuje umowę.
Samochód po leasingu
Po zakończeniu umowy leasingu samochód można sprzedać, jeśli nie spełnia on dalej oczekiwań właściciela. Klienci prywatni często nie chcą kupować aut, które były w leasingu, więc znowu najkorzystniejszą opcją może okazać się skup. Leasingowanie auta nie przeszkadza w transakcji i jedyne, czego skup wymaga od klienta, to potwierdzenia praw własności do danego pojazdu.
Ile można zarobić na sprzedaży do skupu?
To zależy, bo każda wycena odbywa się indywidualnie. Za auta stare i zniszczone właśnie w skupie można dostać lepszą cenę niż na rynku wtórnym, a skup zazwyczaj zrzeka się polisy OC, czyli można dodatkowo odzyskać pieniądze z niewykorzystanej części składki.