Sterowanie przewodowe
Aby zastosować to rozwiązanie konieczne jest zamontowanie specjalnej instalacji elektrycznej łączącej napęd czyli inaczej silnik rolety z włącznikiem. Takie włączniki umieszczane są na ścianie, a roletą sterujemy poprzez naciśnięcie przycisku. Możliwe jest też zastosowanie włączników z zegarem sterującym, które pozwalają na bardziej zaawansowane działania jak np. zaprogramowanie zachowania się rolety w zależności od pory dnia. Sposób ten umożliwia sterowanie jedną roletą, albo całą ich grupą. Sterowanie przewodowe jest najprostszym rozwiązaniem, ale wygodniej je zastosować kiedy jesteśmy na etapie budowy nowego domu, ponieważ wymaga kabli wmurowanych w ściany.
Sterowanie radiowe
W tym przypadku sterowanie roletą jest możliwe dzięki specjalnym nadajnikom, które wysyłają zdalny sygnał do napędu za pośrednictwem fal radiowych. Nadajniki można umieścić na ścianie, ale wygodniejsze będą przenośne czyli piloty. Mogą one być jedno lub wielokanałowe. Zanim zdecydujemy się na konkretny warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. Jednokanałowy nadajnik pozwala na obsługiwanie tylko jednej rolety. Jeśli decydujemy się na system automatycznych rolet w domu jednorodzinnym, bardziej opłaca się zainwestować w rozwiązanie wielokanałowe, dzięki którym będzie można z jednego pilota sterować wieloma roletami w całym budynku.
Najnowocześniejsze napędy, systemy sterowania, piloty oraz wiele innych komponentów potrzebnych do automatyzacji rolet i zasłon znajdziesz na stronie sukcesgroup.pl.