Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 30 kwietnia 2025 06:32
Reklama Advertisement

Docieplenie stropodachu – na czym polega termomodernizacja płaskiego dachu?

Zwiększenie komfortu termicznego w pomieszczeniach na poddaszu bywa konieczne, szczególnie w przypadku starej lub po prostu nieskutecznej izolacji. Warto wiedzieć, że docieplenie stropodachu można wykonać szybko i bez generalnego remontu. Podpowiadamy, jak to zrobić!
  • 17.04.2020 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Docieplenie stropodachu – na czym polega termomodernizacja płaskiego dachu?

Jak wygląda ocieplanie stropodachu?

Stropodach, jak wskazuje nazwa, to połączenie stropu z dachem, czyli tak zwany „płaski dach”. Podobnie jak w przypadku zwykłych dachów, ocieplanie stropodachu wykonuje się albo płytami, albo granulatem materiału izolacyjnego. To drugie rozwiązanie jest stosowane często nie tylko jako samodzielna izolacja, ale także uzupełnienie istniejącej. Zaletą docieplenia stropodachu granulatem jest to, że można je wykonać bez konieczności rozmontowywania dachu czy wyprowadzki na czas remontu.

Materiały termoizolacyjne stosowane w obu metodach to wełna mineralna, styropian lub celuloza. W przypadku docieplenia stropodachu granulatem materiał wprowadza się metodą wdmuchiwania pod wysokim ciśnieniem, co umożliwia dotarcie nawet do dalekich i trudno dostępnych zakamarków. Jak wspominaliśmy, nie ma potrzeby rozbierania dachu czy niszczenia ścian – wystarczy wykonanie niewielkich otworów technicznych przez które wprowadza się granulat.

Komu zlecić docieplenie stropodachu?

Modernizacją termiczną płaskich dachów zajmują się zarówno niektóre firmy ogólnobudowlane, jak i specjalizujące się w izolacji termicznej – na przykład https://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Ze względu na konieczność zastosowania dobrej jakości materiałów i urządzeń warto wybrać sprawdzoną firmę cieszącą się dobrą opinią.

Warto wiedzieć, że różne materiały termoizolacyjne mają specyficzne cechy – na przykład najbardziej odporna na szkodniki jest wełna mineralna. Z kolei jeżeli komuś zależy na technologi przyjaznej środowisku, to granulat celulozy jest najlepszym rozwiązaniem. Powstaje on z przetworzonych gazet, wymaga niewiele energii przy wytwarzaniu, a do tego znakomicie reguluje wilgotność.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Reklama