1. Moskitiera - rodzaje
2. Jak zamontować moskitierę?
3. Jaka moskitiera drzwiowa i okienna będzie najlepsza?
Podstawowe warianty to siatki białe i czarne, jednak sklep z moskitierami oferuje również modele w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu łatwo dopasować je do wystroju wnętrza lub sposobu wykończenia elewacji.
Moskitiera
Owady docierające do mieszkania przez otwarte okno lub drzwi balkonowe szczególnie dokuczliwe są latem, ale same moskitiery są chętnie stosowane od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Sprawiają, że wieczory i noce są znacznie przyjemniejsze: możesz czytać lub oglądać telewizję do późna, nie przejmując się tym, że zapalone światło przyciągnie nieproszonych gości. Jaką moskitierę wybrać, aby wykorzystać pełnię funkcjonalności? Skorzystaj z jednego z trzech popularnych rozwiązań.
- Moskitiery na rzepy
Wystarczy przyciąć je do odpowiednich wymiarów, a następnie zamocować bezpośrednio do ramy okna lub drzwi za pomocą dołączonych do zestawu rzepów. To rozwiązanie niedrogie i skuteczne, dlatego tak chętnie wybierane przez użytkowników.
- Moskitiery ramkowe
Moskitiera ramkowa to połączenie siatki z obramowaniem wykonanym najczęściej z profilu aluminiowego. Rozwiązania tego typu są nieco droższe, ale na pewno trwalsze. Bez obaw możesz także je wielokrotnie demontować i nakładać ponownie.
- Moskitiery na zawiasach
Specyficzny model przypominający skrzydła drzwiowe. Montuje się go na drzwiach balkonowych, co umożliwia swobodne otwieranie i zamykanie ramy.
Jak zamontować moskitierę?
Montaż moskitiery uzależniony jest od tego, na jakie rodzaje moskitier się zdecydujesz. Najchętniej wybierane są:
- moskitiery przytwierdzane na rzepy,
- moskitiery nakładane na ramę okienną,
- moskitiery magnetyczne.
Szczególnym typem jest moskitiera przeznaczona do okna dachowego.
Jaka moskitiera drzwiowa i okienna będzie najlepsza?
Kluczowym parametrem, poza rozmiarem moskitier, jest gęstość sieci. W sprzedaży dostępne są siatki w różnych wariantach, jednak z reguły skuteczną ochronę zapewniają wersję, w których oczka umiejscowione są co 1,2 mm. Taki rozstaw powstrzyma nawet drobne owady.