Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 września 2022 09:10
Reklama

Mamy kolejnych milionerów. Padły „szóstki” w Lotto [ARTYKUŁ]

Żeby wygrać, trzeba grać – tę zasadę zna chyba każdy z nas. Lecz tylko niektórzy mogą w pełni posmakować, jak teoria przekuwa się w praktykę.
Mamy kolejnych milionerów. Padły „szóstki” w Lotto [ARTYKUŁ]
Autor: Canva

Szczęściu trzeba pomóc

Od kilku dni punkt Lotto przy ulicy Dalekiej w Bytomiu z pewnością może cieszyć się większym zainteresowaniem miłośników gier liczbowych. To tam nabyto los, który odmienił komuś życie – finansowo.

Totalizator Sportowy ogłosił, że „klient wygrał łącznie aż 5 226 909,90 zł (łączna kwota jest sumą: 3 wygranych II stopnia, 3 wygranych III stopnia, 15 wygranych V stopnia oraz 15 wygranych VII stopnia)”. Tym samym w Bytomiu padł rekord – do tej pory w ramach loterii Eurojackpot jeszcze nikt nie miał tam okazji zdobyć takich pieniędzy.

Niedawno na mapie miast, w których kasa „spada z nieba”, kolejny raz zapisał się Wrocław. Zakład kupiony w kolekturze przy Świdnickiej przyniósł szczęściarzowi (pani bądź panu) wygraną w wysokości 2 523 381,50 zł. „Jest to 30. główna wygrana w Lotto i Lotto Plus, która padła we Wrocławiu” – poinformował portal Bytomski.pl.

Lipiec nie mniej obfity

Sierpniowe wygrane to efekt dobrej passy, która trwa co najmniej od lipca. Jak poinformował serwis WP Finanse, z wysokiej wygranej w Eurojackpot (ponad 1,8 mln zł) może cieszyć się ktoś, kto skreślił kupon w Błoniu w województwie mazowieckim. W Sulęcinie w województwie lubuskim rozbita została kumulacja w Lotto, która dała zwycięzcy niemal 6,4 mln zł wygranej. Tego samego wieczora padła też główna wygrana w Lotto Plus – cieszyć się może osoba, która kupiła kupon w Zamościu. Z „szóstki” w Lotto Plus mógł cieszyć się także ktoś, kto zwycięski los kupił w kolekturze w Kielcach. Podobna sytuacja miała miejsce w Kaliszu Pomorskim.

Do podziału ze skarbówką

Niestety powodzenie w grach liczbowych nie oznacza szczęścia w podatkach. Tak dużymi wygranymi pieniędzmi trzeba podzielić się ze skarbówką. Podatek wynosi 10 proc. od wartości wygranej. Do instytucji skarbowej daninę przelewa organizator przedsięwzięcia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamaeko zywnosc
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama