Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 września 2022 09:48
Reklama

Uniewinnieni od gwałtu, bo dziewczyna była pomalowana [ARTYKUŁ]

Najpierw mężczyźni podali ofierze narkotyki, potem doprowadzili do seksu z odurzoną 14-latką. Sąd nie dopatrzył się w tym zachowaniu znamion gwałtu.
Uniewinnieni od gwałtu, bo dziewczyna była pomalowana [ARTYKUŁ]
Autor: iStock

Seks z odurzoną dziewczyną nie jest gwałtem – uznał Sąd Okręgowy w Lublinie, orzekając w sprawie 14-latki, która padła ofiarą podstępu trzech dorosłych mężczyzn. Oskarżeni Łukasz B., Sylwester B. i Radosław S. najpierw podali nastolatce amfetaminę, potem doprowadzili do obcowania płciowego. Choć nie było to ujęte w zarzutach, nastolatka była również pod wpływem alkoholu.

Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że choć mężczyźni usłyszeli wyrok za seks z nieletnią oraz podanie jej narkotyków, to sąd uznał, że nie są winni gwałtu, który zarzuciła im prokuratura.

„Ostatecznie Łukasz B. za udzielanie narkotyków i jeden stosunek seksualny z małoletnią został skazany na 2 lata i 1 miesiąc więzienia. Sylwester B., za udzielanie narkotyków ma trafić za kratki na rok i dwa miesiące, a Radosław S. na 3 lata i 3 miesiące za uprawianie z dziewczynką seksu w zamian za narkotyki” – czytamy w Dzienniku Wschodnim.

Wątpliwości wzbudza uzasadnienie, w którym sąd podkreślał, że choć sprawcy znali swoją ofiarę i wiedzieli, że ma tylko 14 lat, jej ubiór i makijaż, pomalowane paznokcie i farbowane włosy oraz „rozwinięte cechy płciowe” mogły wprowadzić ich w błąd. Przesłanką do uniewinnienia była również fałszywa data urodzenia, którą dziewczyna podała w mediach społecznościowych – według publicznie udostępnionej informacji miała być o rok starsza.

Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem

Dlatego złożyła właśnie apelację w tej sprawie. Według informacji przekazanej przez Agnieszkę Kępkę, rzeczniczkę Prokuratury Okręgowej w Lublinie, już samo obcowanie płciowe z osobą w tak młodym wieku należy nazywać gwałtem.

– Nie zgadzamy się z wyrokiem sądu. W naszej ocenie podstępem doszło do obcowania płciowego. Fakt, że osobie małoletniej został podany alkohol i narkotyki, niezależnie od okoliczności, należy uznać za podstęp – wyjaśnia „Dziennikowi Wschodniemu”, dodając, że tak młoda osoba nie mogła świadomie podjąć decyzji o używkach.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamaeko zywnosc
Reklama
Reklama
Reklamaeko zywnosc
Reklama