Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 września 2022 09:31
Reklama eko zywnosc

Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą? [ARTYKUŁ]

Po Orlenie następny koncern oferuje klientom zniżki na paliwo. To promocja bliźniacza do tej, jaką wprowadził największy dostawca paliwa w Polsce.
Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą? [ARTYKUŁ]
Autor: iStock

Promocja Orlenu zaczęła się 27 czerwca i – jak zapowiedział Daniel Obajtek – potrwa do końca wakacji. Prezes PKN Orlen zastrzegł jednak, że nie każdy może liczyć na paliwo tańsze o 30 groszy na litrze. Oferta skierowana jest do posiadaczy karty lojalnościowej Vitay lub takiej właśnie aplikacji.

Dodajmy, że posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na jeszcze większy upust – to w sumie 40 groszy na litrze. Promocja dotyczy wyłącznie paliwa tankowanego do zbiorników pojazdów. Został określony limit tańszego paliwa – 150 litrów miesięcznie.

Teraz tą drogą poszedł państwowy Lotos (który ma być przejęty przez Orlen). Firma także ogłosiła, że oferuje zniżki.

„Podobnie jak nasza konkurencja zdecydowaliśmy się na wprowadzenie rabatów na tankowanie w okresie wakacyjnym, aby ułatwić klientom letnie podróże. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich na stacje Lotosu, gdzie oprócz zniżki nadal można spróbować szczęścia w naszej wakacyjnej loterii” – podkreśla cytowany w komunikacie prasowym Wojciech Weiss, prezes zarządu spółki Lotos Paliwa.

Rabat dotyczy paliw typu standard oraz premium. Nie obejmuje LPG. Klient może skorzystać z promocji maksymalnie przy trzech tankowaniach w miesiącu, ale nie więcej niż 50 litrów każde.

„Koszt każdego kolejnego litra paliwa zatankowanego powyżej 50 l rozliczony zostanie według widocznej na pylonie stawki obowiązującej na stacji paliw, na której realizowana jest transakcja” – informuje spółka.

Ile można zaoszczędzić? To 30 groszy na litrze, a firma planuje, że z KDR będzie to 40 groszy. Jest jednak ważny warunek, który trzeba spełnić, żeby skorzystać z tej promocji.

„Aby otrzymać rabat -30 gr/l paliwa klient musi spełnić jeden warunek, tj. być aktywnym uczestnikiem programu Navigator, czyli mieć zarejestrowaną tradycyjną lub wirtualną karte Navigator na stronie lotosnavigator.pl lub w aplikacji Navigator oraz zaakceptowany aktualny regulamin programu. Wówczas na swoim koncie w aplikacji Navigator lub na stronie lotosnavigator.pl w każdym miesiącu obowiązywania promocji udostępnione zostaną mu trzy kupony rabatowe, które będą ważne do końca miesiąca. Aby skorzystać z promocji, klient przy transakcji powinien przedstawić kasjerowi aktywną kartę Navigator (nośnik fizyczny lub kartę online) oraz kupon elektroniczny, który wyświetla się po zalogowaniu się do konta w aplikacji” – tłumaczy Lotos.

Eksperci z e-petrol.pl nie mają wątpliwości, że Orlen rzucił wyzwanie konkurencji.

„Wakacyjne ceny nigdy nie były tak wysokie, a więc zapewne zainteresowanie ofertą lojalnościową dającą korzystne rabaty będzie bardzo znaczące. To zjawisko nie jest wyłącznie polską specyfiką – dla przykładu w okresie wakacyjnym koncern TotalEnergies ogłosił zniżkę w wysokości 0,12 euro/litr na wszystkich własnych stacjach paliw przy autostradach we Francji kontynentalnej” – czytamy w najnowszej analizie.

Czy wobec tego paliwo na stacjach teraz potanieje, czy jednak jego cena wzrośnie. Widoki na przyszłość są optymistyczne. Prognozowane ceny w najbliższych dniach to:

  • Benzyna w odmianie 98-oktanowej kosztować będzie 8,40-8,52 zł/l.
  • Benzyna Pb95 ulokuje się w przedziale 7,74-7,86 zł/l.
  • Diesel średnia cena: 7,81-7,93 zł/l.
  • Na stacyjnych pylonach obniży się zapewne także cena autogazu, która może wynosić 3,40-3,49 zł/l.

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamapromienniki
Reklama