Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 września 2022 09:01
Reklama eko zywnosc

Patoimpreza. Urządzili zawody w piciu. Nie żyje kobieta [ARTYKUŁ]

Urządzili sobie zawody w piciu alkoholu. Pijana patozabawę nagrywali telefonem. Jej zasad nie wytrzymała kobieta. Zapiła się na śmierć.
Patoimpreza. Urządzili zawody w piciu. Nie żyje kobieta [ARTYKUŁ]
Autor: iStock

W sumie policja zatrzymała 6 mężczyzn.

„Dwóch z nich odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi kara do 5 lat więzienia, reszta podejrzanych usłyszała zarzuty nieudzielenia pomocy oraz narażenia pokrzywdzonej na utratę życia lub zdrowia, gdzie ten typ przestępstwa zagrożony jest karą więzienia do 3 lat. Sąd w stosunku do jednego z podejrzanych mężczyzn zastosował trzymiesięczny areszt. Pozostali podejrzani są objęci nadzorem policji” – tak mundurowi podsumowują swoje działania.

Mają od 19 do 22 lat. Są mieszkańcami powiatów kluczborskiego, oleskiego oraz opolskiego. Najpoważniejsze kłopoty ma 22-latek, który miał zorganizować tę patoimprezę. Doszło do niej kilka dni temu. Następnego dnia rano w jednym z domów nieżywą 37-latkę znalazł jej partner. Leżała na podłodze. To właśnie ofiara tej patozabawy.

Jak ustalili policjanci, grupa mężczyzn urządziła w domu 37-latki „zawody w piciu alkoholu”.

„Dostarczony przez mężczyzn alkohol w postaci kilku butelek wina miał zostać wypity przez zmarłą w bardzo krótkim czasie. Całe tragiczne zdarzenie nagrane zostało przez uczestników patoimprezy telefonami komórkowymi” – opisuje policja. I dodaje:
„W wyniku najprawdopodobniej szybkiego spożycia dużej ilości alkoholu 37-latka, dławiąc się, straciła przytomność”.

Organizatorzy patozabawy nie udzieli jej pomocy, zostawili nieprzytomną w domu i wyszli.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama