Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 września 2022 08:44
Reklama

Ed Sheeran i Bono wspierają Ukrainę. Zobacz i poisłuchaj! [ARTYKUŁ]

Odkąd rozpoczęła się wojna w Ukrainie, znani muzycy wiele razy dawali wyraz swojej solidarności z Ukraińcami. Do tego grona dołączyły kolejne gwiazdy.
Ed Sheeran i Bono wspierają Ukrainę. Zobacz i poisłuchaj! [ARTYKUŁ]
Autor: screen YouTube Antytila / Screen Twitter Kristina Berdynskykh

W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele wydarzeń muzycznych związanych z solidarnością wybitnych artystów z okupowaną przez Rosjan Ukrainą. Wśród najbardziej spektakularnych znalazły się m.in. nagrania zespołów Pink Floyd, Maneskin, Budka Suflera oraz IRA, a także europejska trasa koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej z Kijowa.

Tym razem do akcji pomocy Ukrainie przyłączył się również Ed Sheeran, który w ubiegły weekend wypuścił wyjątkowy singiel nagrany we współpracy z ukraińską grupą Antytila. Co ciekawe, jej członkowie walczą niemal od początku wojny, a teledysk – jak sami przyznają – kręcili na środku pola, w mundurach, z bronią w ręku. W ciągu kilku dni utwór „2step” zyskał aż 4,5 miliona odsłon w serwisie YouTube.

„Nasz zespół przygotował nowy album, czując nieodwracalność strasznych wydarzeń, chcąc zainspirować i wesprzeć naród ukraiński, promować ukraińską kulturę na świecie. Dziś zamieniliśmy nasze instrumenty muzyczne na broń do walki o Ukrainę i wstąpiliśmy do sił zbrojnych. A wy, drogie słuchaczki, kobiety z dziećmi oczekujące na mężów, nasze przyszłe pokolenia – słuchajcie. Jednoczmy się. W jedności siła i zwycięstwo” – napisali w mediach społecznościowych muzycy z Antytila.BONO koncertował w metrze

Swoje wsparcie dla bombardowanego kraju okazał  również Bono, wokalista zespołu U2. Razem z ukraińskimi muzykami z Antytila zagrał koncert na jednej ze stacji metra w Kijowie. Dzięki przypadkowym uczestnikom wydarzenia, którzy chcieli podzielić się nietypowym koncertem z innymi osobami, nagranie z zaskakującego występu można obejrzeć m.in. na Twitterze.

[removed][removed]

[removed][removed]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama