Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 01:07
Reklama

Porozmawiajmy o dzieciach – zachęcają specjaliści. Przyjść może każdy

Rodzice zaniepokojeni zachowaniem czy stanem zdrowia swoich dzieci często wstydzą się poprosić o pomoc specjalistę. To z myślą o nich powstał portal, w którym znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane sobie przez siebie pytania.
Porozmawiajmy o dzieciach – zachęcają specjaliści. Przyjść może każdy
Autor: iStock

„Porozmawiajmy o dzieciach” to miejsce w sieci, które stworzyli wspólnie specjaliści z różnych dziedzin: psycholodzy, pedagodzy, psychoterapeuci i dietetycy. Sami autorzy nazywają witrynę kompleksowym i zupełnie darmowym poradnikiem psychologicznym online. Portal ten jest odpowiedzią na potrzebę pomocy, która zbyt często jest lekceważona.

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową stworzyła projekt głównie z myślą o młodych pacjentach onkologicznych. Autorzy publikacji i webinarów przyznają jednak, że treści są uniwersalne i każdy rodzic znajdzie wśród nich coś dla siebie.

- Choć ekspertki nawiązują do doświadczeń bliskich rodzinom zmagającym się z chorobą nowotworową dziecka, porady gromadzone w trakcie projektu Porozmawiajmy o Dzieciach mają uniwersalny charakter – podkreśla Łukasz Wasiuta, pomysłodawca projektu. – Zgromadzone materiały stanowią bazę wiedzy o tym, jak wychować wszechstronnie szczęśliwego człowieka i jak zmniejszać niebezpieczeństwo występowania zaburzeń zachowania i odżywiania oraz trudności emocjonalnych. Zastosowane przez rodziców, pomogą młodym ludziom wejść w życie z mocną bazą wiary w siebie i pewnością, że mama i tata stanowią oparcie, na którym można polegać – dodaje.

Twórcy przedsięwzięcia podkreślają, że w Polsce nawet 9 proc. dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia psychologa lub psychiatry. Depresja z kolei jest czwartą, najczęściej dotykającą młodzież po 15 roku życia chorobą. Zaburzenia związane z zachowaniem, odżywianiem i okazywaniem emocji to sygnał, że taka pomoc może być potrzebna.

W przygotowanych poradnikach znajdują się informacje m.in. o tym, jak radzić sobie z lękami, nieprawidłowościami w odżywianiu i rozwoju emocjonalnym. Swoje wsparcie znajdą w bezpłatnych materiałach również rodzice, których dzieci wykazują zachowania agresywne czy lękowe. Serwis dostępny jest [NA TEJ STRONIE].

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama