Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 01:15
Reklama

Alina Pash wycofała się z Eurowizji. A kto z Polaków pojedzie do Turynu?

Już w sobotę 19 lutego dowiemy się, który z polskich wokalistów będzie nas reprezentował w maju na największym europejskim konkursie piosenki. Tymczasem jedna z pretendentek do tytułu najlepszej właśnie zrezygnowała z udziału w imprezie. Jaki był powód?
Alina Pash wycofała się z Eurowizji. A kto z Polaków pojedzie do Turynu?
Autor: iStock / screen Instagam Alina Pash

W sobotę 19 lutego odbędą się w Polsce krajowe eliminacje, które pozwolą wyłonić zespół, wokalistkę lub wokalistę, który w maju pojawi się na scenie w Turynie, żeby walczyć o tytuł najlepszego z europejskimi artystami. Koncert „Tu bije serce Europy” będzie transmitowany o godzinie 20 w TVP.

Oto lista wokalistek i wokalistów, którzy powalczą o bilet wstępu na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji:

- Karolina Stanisławczyk "Move",

- Emila Dębska "All I Need",

- Krystian Ochman "River",

- Lidia Kopania "Why Does It Hurt",

- Kuba Szmajkowski "Love Sick",

- Karolina Lizer "Czysta woda",

- Siostry Szlachta "Drogowskazy",

- Ania Byrcyn "Dokąd?".

Skandal?

Kiedy Polacy przymierzają się do pierwszego starcia przed najważniejszym wokalnym konkursem w Europie, na koncie instagramowym Aliny Pash, kandydatki Ukrainy w konkursie Eurowizja 2022, pojawił się wpis, który wywrócił jego porządek do góry nogami. Artystka oznajmiła swoim fanom, że wycofuje się z reprezentowania swojego kraju we Włoszech. Dlaczego?

Okazuje się, że organizatorzy przedsięwzięcia wymagają, aby jego uczestnicy oświadczyli, że od marca 2014 roku nie przebywali na terenach rosyjskich i zajętych przez ten kraj terenach ukraińskich. Okazało się, że Pash była na Krymie, a wcześniej odwiedziła Rosję. Zarzucono jej również fałszowanie dokumentów. Po tej informacji usłyszała od rzecznika konkursu, że jest „oszustką” oraz że została zdyskwalifikowana z udziału w Eurowizji.

Alina Pash odniosła się do tego na swoim Instagramie:

„Jestem obywatelką Ukrainy, przestrzegam prawa Ukrainy, staram się przybliżyć światu tradycje i wartości Ukrainy. To, czym okazała się ta historia, wcale nie jest tym, co opowiedziałam w mojej piosence. Jestem artystką, nie politykiem. Nie mam armii PR-owców, menedżerów, prawników, którzy mogliby oprzeć się całemu atakowi i naciskom, włamaniom do moich sieci społecznościowych, zagrożeniu. A także absolutnie niedopuszczalnym sformułowaniom, na które ludzie pozwalają sobie bez zrozumienia sytuacji, zapominając o godności każdego obywatela Ukrainy. Nie chcę tej wirtualnej wojny i nienawiści. Obecnie główna wojna to wojna zewnętrzna, która dotarła do mojego kraju w 2014 roku. Nie chcę już być w tej brudnej historii. Z ciężkim sercem wycofuję swoją kandydaturę na reprezentanta Ukrainy w Konkursie Piosenki Eurowizji. Niestety. Bardzo przepraszam” – napisała, dziękując jednocześnie osobom, które słuchają jej piosenki i ważnego przesłania, nie plotek na jej temat.

[removed][removed]

<iframe allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen="true" frameborder="0" height="737" scrolling="no" src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https://www.facebook.com/misjaeurowizja.official/posts/4925290104219241&show_text=true&width=500" style="border:none;overflow:hidden" width="500"></iframe>


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama