Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 11:41
Reklama

"River" Krystiana Ochmana podbije tegoroczną Eurowizję? Posłuchaj i oceń

Fani muzycznych konkursów odliczają już czas do tegorocznej Eurowizji. Kto będzie reprezentował Polskę w tym roku? Do tej pory tylko raz udało nam się wskoczyć na eurowizyjne podium.
"River" Krystiana Ochmana podbije tegoroczną Eurowizję? Posłuchaj  i oceń
Autor: screen / teledysk "River" Krystiana Ochmana / YouTube

W sieci dostępny jest już do obejrzenia i posłuchania utwór „River”, który Krystian Ochman zaprezentuje w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Choć to na razie jedna z propozycji, to właśnie tej piosence internauci dają ogromną szansę na wygraną.

Młody artysta zasłynął wśród fanów muzyki dzięki udziałowi i wygranej w 11 edycji programu The Voice of Poland. Na swoim koncie wokalista ma również m.in. wygraną w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W listopadzie ubiegłego roku na rynku pojawił się debiutancki album Krystiana „Ochman”. Przez znawców muzyki kojarzony jest również ze swoim dziadkiem, z nieżyjącym już wybitnym tenorem Wiesławem Ochmanem.

Piosenka, która być może za kilka miesięcy będzie reprezentowała Polskę na jednym z najważniejszych w Europie konkursów, dostępna jest w serwisie YouTube.

<iframe allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/WA5dQL7Q5hw" title="YouTube video player" width="560"></iframe>

– W tym trudnym czasie trzeba znaleźć chwilę na zwolnienie tempa, złapanie oddechu i ucieczkę od otaczającego nas zgiełku. O tym jest moja piosenka „River”. Dziękuję, że jesteście – napisał Krystian Ochman pod utworem, zwracając się do swoich fanów.

Choć jeszcze nie ma pewności, czy to właśnie Ochman będzie reprezentował Polskę w Turynie, media donoszą, że eksperci dostrzegli w nim bardzo duży potencjał jeszcze przed premierą singla.

„W sieci pojawił się ostatnio krótki fragment jego piosenki "River", która zostanie oficjalnie zaprezentowana 3 lutego. Ten przeciek wystarczył, by zagraniczni bukmacherzy dostrzegli w Ochmanie materiał na zwycięzcę” – czytamy w publikacji „Teleshow”.

Historia wzlotów i upadków

Jeśli przyjrzeć się dotychczasowym dokonaniom polskich piosenkarzy w historii Eurowizji, można wyciągnąć wniosek, że – pomimo pewnych sukcesów – szczęście niespecjalnie im sprzyjało. Z różnych zresztą powodów. Największym sukcesem okazał się występ Edyty Górniak z piosenką „To nie ja” w 1994 roku. Wtedy po raz pierwszy i – niestety – ostatni znaleźliśmy się na podium, zajmując drugie miejsce. Konkurs wygrali wtedy reprezentanci Irlandii Paul Harrington i Charlie McGettigan piosenką „Rock'n'Roll Kids”  

Z kolei w 2011 roku znaleźliśmy się na ostatnim miejscu wśród półfinałowych propozycji – z utworem „Jestem” nasz kraj reprezentowała Magdalena Tul. W latach 2000, 2002, 2012 oraz 2013 Polacy nie brali udziału w konkursie. W roku 2020 „Eurowizja” została odwołana z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Rok później do eliminacji przystąpił Rafał Brzozowski, który zaśpiewał utwór „The Ride”. Zajął nią aż 14 miejsce.

Krajowe eliminacje już wkrótce

Konkurs finałowy odbędzie się w dniach 10-14 maja. Zanim to jednak nastąpi, wcześniej Polska zmierzy się z Estonią, Litwą, Łotwą, Mołdawią oraz Rumunią w jednym z półfinałów. Już 19 lutego na antenie TVP będzie można oglądać krajowe eliminacje, które wyłonią naszego reprezentanta. Oto lista wszystkich utworów, które obejrzymy w selekcjach „Tu bije serce Europy! Wybieramy hity na Eurowizję”:

- Karolina Stanisławczyk "Move",

- Emila Dębska "All I Need",

- Krystian Ochman "River",

- Lidia Kopania "Why Does It Hurt",

- Kuba Szmajkowski "Love Sick",

- Karolina Lizer "Czysta woda",

- Siostry Szlachta "Drogowskazy",

- Ania Byrcyn "Dokąd?".

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama