Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 11:56
Reklama

Nazwisko nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji. Powrót do kadry

Prezes PZPN już wybrał nowego trenera narodowej reprezentacji w piłce nożnej. Prowadził reprezentację już wcześniej.
Nazwisko nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji. Powrót do kadry
Adam Nawałka
Autor: Screen Youtube

Kiedy z posady selekcjonera zrezygnował Paulo Sousa, Polski Związek Piłki Nożnej zaczął poszukiwać następcy. Portugalczyk odszedł, chcąc trenować ekstraklasowy klub z Brazylii. Na liście potencjalnych następców było wiele nazwisk, w tym także zagranicznych. Jednak od dłuższego już czasu była mowa o tym, że prezes PZPN, Cezary Kulesza postawi na polskiego szkoleniowca.

Decyzja została podjęta, a miano ją ogłosić w poniedziałek. Jednak PZPN uznał, że musi ustalić kilka ostatnich formalności, a pierwsze rozstrzygnięcia mają poznać pracownicy związku. Wiadomo jednak, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej zostanie Adam Nawałka. To jego powrót do kadry, bo prowadził zawodników w latach 2013 – 2018.

Ma przygotować drużynę do spotkań barażowych z Rosją. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 24 marca i jest to ostatnia szansa Polaków na awans do mundialu w Katarze.

Według nieoficjalnych informacji Nawałka ma zarabiać około 200 tys. zł brutto. To znacznie więcej niż w czasach, gdy prowadził piłkarzy po raz pierwszy (ok. 120 tys. zł), ale mniej niż otrzymywał Paulo Sousa. W jego przypadku była mowa o ok. 330 tys. złotych co miesiąc.

Adam Nawałka

Rocznik 1957. Karierę piłkarską zaczął w 1969 w Wiśle Kraków. Z tym klubem wywalczył m.in. mistrzostwo Polski. Grał także w USA, a 1978 roku został kadrowiczem, gdy zespół prowadził Jacek Gmoch. W sumie z orzełkiem na piersi Nawałka zagrał 34 razy i strzelił jedną bramkę.

Od 2007 r. z przerwami współpracował z reprezentacją jako szkoleniowiec. Pomagał Leo Beenhakkerowi, a w 2013 r. został selekcjonerem. Wprowadził zespół do Euro 2016. Odszedł w 2018 roku po przegranych meczach podczas mundialu w Rosji. Wówczas na Nawałkę i piłkarzy spadła fala krytyki. Zarzucano im m.in., że bardziej skupiają się na zobowiązaniach reklamowych, niż na grze na boisku. Do końca marca 2019 r. był szkoleniowcem Lecha Poznań. Ostatnio spekulowano, że miał prowadzić reprezentację Kosowa.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama