Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 17 sierpnia 2022 12:09
Reklama

Niepozorny dom z garażem, a w środku karabiny, sztucery, mnóstwo amunicji

Policjanci zatrzymali członków gangu handlującego bronią. Nielegalny towar ukryty był w garażach, szopach, w torbach na ubrania i pralce.
Niepozorny dom z garażem, a w środku karabiny, sztucery, mnóstwo amunicji
Autor: policja

Gdzie dokładnie doszło do nocnej akcji służb, policja nie podaje. Ujawnia jednak, że w działaniach w na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego wzięło udział ponad 300 policjantów. To funkcjonariusze z CBŚP, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego „BOA” oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i w Radomiu. Zatrzymano 16 osób.

Nagranie z akcji znajduje się w tym miejscu.

„Podczas działań policjanci zabezpieczyli 98 jednostek broni, w tym pistolety maszynowe Scorpion, Uzi, Rak, PPS wz. 43, karabinki szturmowe AK 47 - Kałasznikow, AR 15, Galil ARM, pistolety Glock, CZ, Luger, Beretta, H&K USP, Grand Power, Norinco, karabiny rewolwery, sztucery, dubeltówki oraz broń samodziałową, przerobioną bądź wytworzoną przez członków grupy, a także kuszę z bełtami” – wylicza policja i dodaje, że znaleziono także 30 tys. sztuk amunicji różnego kalibru, granaty hukowe i łzawiące, tłumiki, lunety oraz narzędzia służące do wytwarzania i przerabiania broni. Podczas przeszukania pomieszczeń natrafiono także na marihuanę i haszysz.

Swój towar gang ukrywał w garażach, szopach, warsztatach, piwnicach czy mieszkaniach. Amunicję policjanci znaleźli w stercie drewna, gołębniku, pralce czy różnego rodzaju torbach z ubraniami i pudełkach. Zatrzymanym już przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego posiadania i handlu bronią oraz amunicją, a także obrotu znacznych ilości narkotyków. 12 osób zostało tymczasowo aresztowanych.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama