Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 10:32
Reklama

Ten mężczyzna zgwałcił dziewczynkę. Pomóż policji ustalić kim jest

Są takie sprawy, które przez wiele lat nie znajdują swojego rozwiązania. Jedną z nich jest doprowadzenie do gwałtu dziewczynki. Choć do zdarzenia doszło w 2019 r., teraz policja publikuje portret pamięciowy sprawcy i prosi o pomoc w ustaleniu, gdzie może przebywać mężczyzna.
Ten mężczyzna zgwałcił dziewczynkę. Pomóż policji ustalić kim jest
Autor: iStock / screen ECPU Polska: ŁOWCY Pedofili

Sprawa sprzed lat

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi prowadzą postępowanie wobec mężczyzny podejrzanego o siłowe zmuszenie młodej dziewczynki do odbycia z nim stosunku seksualnego. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce latem 2019 roku. Zgodnie z treścią art. 197 kodeksu karnego, za gwałt przewidziana jest kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Jeśli ofiarą było dziecko poniżej 15 roku życia, najkrótszy możliwy czas więzienia wynosi 3 lata.

Kim jest ten mężczyzna?

Z nadzieją na odnalezienie gwałciciela sprzed lat policja zdecydowała się pokazać publicznie portret pamięciowy mężczyzny wraz z rysopisem. Podejrzany ma ok. 30 lat i 185 cm wzrostu i średnią budowę ciała. Kontur jego twarzy jest regularny. Spod kaptura mogą ukazywać się czarne, kręcone włosy. Sprawca w chwili zdarzenia miał kilkudniowy zarost. Charakteryzują go jasne oczy. Kiedy doszło do przestępstwa, miał na sobie czarną bluzę oraz szare, dresowe spodnie.
<iframe allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen="true" frameborder="0" height="497" scrolling="no" src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https://www.facebook.com/ECPUPolska/posts/179010014420249&show_text=false&width=500" style="border:none;overflow:hidden" width="500"></iframe>
Gdzie zgłosić istotne informacje?

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości gwałciciela lub wnieść do sprawy istotne informacje, mogą kontaktować się z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod numerami telefonu: 47 841 48 35 oraz 47 841 12 00, które czynne są w dni robocze pomiędzy godziną 8 a 16. Całodobowo zgłoszenia przyjmuje również dyżurny jednostki, z którym można skontaktować się dzwoniąc pod numer 47 841 22 50. Informacje można przekazać także pod numerem alarmowym 112 obowiązującym na terenie całego kraju.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama