Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 01:21
Reklama

Potrącił pieszego i rzucił się na niego z nożem

Zarzuty i areszt dla kierowcy audi, który zaatakował nożem pieszego. Powodem miało być wtargnięcie na jezdnię i uszkodzenie auta.
Potrącił pieszego i rzucił się na niego z nożem
Autor: iStock

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia właśnie zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 36-letniego obywatela Francji. Mężczyzna w sobotę wieczorem, w centrum stolicy zaatakował pieszego nożem. U zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Kruczej doszło do sprzeczki. Francuz jechał audi R8. Nagle na przejście dla pieszych, przy zapalonym czerwonym świetle, na jezdnię weszła grupa osób. Mieli uszkodzić auto.

W tym momencie francuski kierowca wysiadł i zaatakował nożem jednego z pieszych. „Prokurator ogłosił zarzuty mężczyźnie, który w nocy z 7 na 8 sierpnia na terenie warszawskiego Śródmieścia miał zaatakować nożem przechodnia, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany po tym, gdy sam, po niecałej godzinie, zgłosił się na komendę policji.” - przekazał mediom prokurator  Marek Skrzetuski, zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak wyjaśniła narzeczona mężczyzny, która jechała razem z nim, chcieli zgłosić na posterunku uszkodzenie samochodu.

Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa poprzez zadanie pokrzywdzonemu ciosów nożem w plecy oraz w klatkę piersiową. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których kwestionował swoją winę.” – dodał prokurator Skrzetuski, ale nie ujawnia treści zeznań. Obecnie prowadzone są działania, mające ustalić dokładny przebieg zdarzenia oraz określenie zakresu obrażeń, które odniósł pokrzywdzony.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama