Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 11:27
Reklama

Okradła klientów na 170 tys. zł. Ufali jej tak, że nie sprawdzali stanu konta

Ta historia pokazuje, że warto zachować czujność nawet wtedy, kiedy pomagają nam najbardziej zaufane osoby. Przekonali się o tym klienci jednego z banków. Tym razem ofiarą oszustwa padła grupa seniorów. Czujność ofiar została uśpiona, ponieważ rola, jaką odgrywała oszustka w ich sprawach, paradoksalnie miała pomóc im we właściwy sposób chronić oszczędności.
Okradła klientów na 170 tys. zł. Ufali jej tak, że nie sprawdzali stanu konta
Autor: iStock

Wykorzystała zaufanie klientów

29-letnia pracownica jednego z warszawskich banków podejrzana jest o kradzież łącznie 170 tys. zł. z kont swoich stałych klientów. Kobieta pełniła rolę ich doradcy finansowego, dzięki czemu mogła w sposób dla siebie bezpieczny przeprowadzać transakcje pieniężne, bez wiedzy właścicieli ograbionych rachunków bankowych. Na cel miała wybierać sobie głównie starsze, schorowane osoby. Klienci ufali pracownicy, która miała stać na straży ich oszczędności. Okazało się to dużym błędem.

„Ufali jej do tego stopnia, że nie sprawdzali wysokości kwot pieniężnych na swoich rachunkach.” - cytuje Polsat News wyjaśnienia kom. Marty Sulkowskiej z komendy policji na warszawskiej Woli.

Kobieta przyjęła stały schemat działania

Według informacji przekazanych przez wolską policję, kobieta przyjęła stały schemat okradania swoich klientów. Z ustaleń wynika, że podejrzana założyła trzy różne konta, na które przelewała środki z rachunków swoich ofiar. Seniorzy byli obsługiwani zawsze przez tę samą kobietę. Poczynania nieuczciwej doradczyni finansowej miały swój początek już w ubiegłym roku, a na zgromadzoną przez nią w ten sposób sumę złożyły się mniejsze, jednak systematycznie przelewane pieniądze.

Funkcjonariusze wpadli na trop

Policjanci ze stołecznej policji obnażyli przestępcze działania doradczyni. Kobieta została zatrzymana w miejscu swojej pracy. Teraz sprawą zajmuje się wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Według ustaleń funkcjonariuszy, kobieta przywłaszczyła sobie łącznie ok. 170 tys. zł., za co usłyszała 27 zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama