Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 września 2022 10:33

Praca sezonowa - wakacyjne doświadczenie zawodowe dla studenta

Wśród młodych ludzi nie brakuje osób, które już na początku studiów myślą o tym, ze za chwilę rozpocznie się ich kariera zawodowa. Zdają sobie sprawę z tego, że samo wykształcenie może nie wystarczyć w ubieganiu się o dobrą posadę. Warto wzbogacić je o jakieś kompetencje i doświadczenie zawodowe.
  • 13.12.2019 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Praca sezonowa - wakacyjne doświadczenie zawodowe dla studenta

Praca na czas wolny od zajęć

Zdobycie konkretnych kompetencji i doświadczenia zawodowego podczas studiów jest pewnym wyzwaniem. W roku akademickich, gdy rozkład dnia wypełniają zajęcia na uczelni, trudno jest znaleźć czas na pracę. Zwłaszcza, gdy zbliża się sesja, a wizja egzaminów spędza sen z powiek ambitnego studenta.

Ciekawą propozycją zdobycia doświadczenia zawodowego i towarzyszących mu kompetencji, jest praca sezonowa. Wiele firm ma w ciągu roku okresy wzmożonej działalności i chętnie korzysta ze wsparcia dodatkowych pracowników. Takie oferty pracy dostępne są w wielu miejscach, m.in. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl. Z ich pomocą można znaleźć prace np. na wakacje lub ferie zimowe.

 

Praca sezonowa to nie tylko zbieranie owoców

Praca sezonowa towarzyszy wielu branżom, chociaż kojarzy się głównie z ogrodnictwem. Okres wakacyjny to czas wzmożonych wyjazdów urlopowych. Można więc wykorzystać go pracując w turystycznej miejscowości np. przy obsłudze klienta w popularnym hotelu, plażowym barze lub lokalnej restauracji.

Na pracę sezonową można wykorzystać również okres przedświąteczny, gdy wszelkiego rodzaju sklepy przeżywają oblężenie klientami poszukującymi podarków dla bliskich, a firmy logistycznie nie nadążają z obsługą magazynów i przesyłek.

Każdy rynek pracy ma w swojej ofercie propozycje zatrudnienia sezonowego, które można wykorzystać w celu rozwinięcie konkretnych kompetencji i zdobycia doświadczenia w pracy w już wybranym zawodzie. To również okazja, by szukać swoich predyspozycji i przygotować się do wyboru kariery.

 

--- Artykuł sponsorowany ---