Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:35

Letnia praca sezonowa – najpopularniejsze stanowiska

Lato to gorący sezon dla wielu branży, dlatego najczęściej to właśnie wtedy pracodawcy zatrudniają największą ilość pracowników. Niemniej, należy zwrócić uwagę, które firmy rzeczywiście mają potencjał i są w stanie zapewnić nam odpowiednie warunki pracy. Oto przegląd najpopularniejszych stanowisk podczas letniej pracy sezonowej.
  • 11.08.2019 09:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Letnia praca sezonowa – najpopularniejsze stanowiska

1. Pracownik ogrodnictwa

W okresie letnim wiele portali pracy (m.in. Pracuj.pl) dosłownie pęka w szwach od ogłoszeń związanych z ogrodnictwem. Dotyczy to zwłaszcza pracy za granicą, przeważnie na południu Europy. Lato to bowiem okres zbiorów m.in. winogron oraz oliwek. Plantatorzy potrzebują wówczas ogromnych sił i środków, za pomocą których będą mogli zebrać owoce bądź warzywa. Prace to są wysoko płatne, niemniej należy pamiętać, iż bardzo ciężkie. Na tego typu stanowiskach doskwiera przede wszystkim ekspozycja na warunki atmosferyczne oraz fakt, że większość obowiązków związanych jest z wysiłkiem fizycznym.

 

2. Pracownik gastronomii

Pracownicy szeroko pojmowanej gastronomii, czyli zarówno kelnerzy i kelnerki, jak i obsługa budek z lodami, są bardzo pożądani w sezonie letnim. Dotyczy to zwłaszcza miejscowości turystycznych i kurortów wakacyjnych, gdzie głównymi klientami są wczasowicze. Na większości takich stanowisk praca nie jest skomplikowana i nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Należy jednak pamiętać, że bywa ona ciężka i może odbywać się w godzinach nocnych.

 

3. Hostessa/Host

Lato to sezon największych eventów i wydarzeń branżowych. Do obsługi tego typu imprez potrzebni są m.in. hostowie i hostessy, czyli pracownicy eksponujący wybrany produkt bądź usługi. Przeważnie do ich obowiązków należy reprezentowanie wybranej firmy i użyczanie własnego wizerunku na jej rzecz. Praca ta rekomendowana jest głównie osobom młodym o nietuzinkowej aparycji. Szczególnie polecane są tutaj osoby chcące pracować w przyszłości w branży modowej lub modelowej.

--- Artykuł sponsorowany ---