Recepcja hotelowa - funkcja i wygląd

  • 22.08.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Recepcja hotelowa - funkcja i wygląd
Recepcja to niezbędna przestrzeń w hotelu, chociaż spotkać możemy się z nią także w biurowcach czy większych lokalach usługowych. Jej znaczenie jest kluczowe dla funkcjonowania każdego z tych obiektów i jednocześnie znacząco przyczynia się do wywarcia pozytywnego wrażenia na klientach. Przestrzeń, jaką stanowi recepcja powinna zostać odpowiednio zagospodarowana. O czym warto pamiętać podczas jej urządzania?

Rola recepcji hotelowej

Kiedy wchodzimy do hotelu swoje kroki niemal od razu kierujemy do recepcji. To właśnie w tym miejscu możemy się zameldować, otrzymać klucz do naszego pokoju, a także wszystkie niezbędne informacje. Jest to więc przestrzeń o charakterze informacyjnym, ale nie tylko. Recepcja sprawia, że każdy gość czy klient niemal od razu może otrzymać wszystko to, czego potrzebuje i nie czuje się ani przez chwilę zagubiony. To z pewnością bardzo ważne, gdyż w innym wypadku łatwo o irytację, a stąd już tylko niewielka granica do wystawienia negatywnej oceny. Pierwsze wrażenie jest przecież bardzo ważne, więc należy odpowiednio o nie zadbać.

Jak urządzić recepcję?

Podstawa w każdej recepcji to lada. Nie przypomina ona jednak lady sklepowej. Co powinno ją cechować? Na pewno ergonomiczny kształt i szerokość, która musi umożliwiać bezproblemowe wypełnianie dokumentów. Nowoczesne lady recepcyjne wyróżnia minimalizm, co jednak nie oznacza, że nie mogą stać się główną ozdobą tej przestrzeni. Wystarczy zapoznać się z ofertą na stronie http://ergosystem.pl/produkty/lady-recepcyjne/, aby się o tym przekonać. Poza ladą istotne będą również regały bądź gabloty potrzebne do przechowywania niezbędnych akcesoriów czy wydruków. Dużą rolę odgrywa ponadto samo oświetlenie. We współczesnych wnętrzach najczęściej stosuje się oświetlenie LED i wydaje się, że jest to dobry wybór.

Gdzie powinna znajdować się recepcja?

Recepcja nie musi być duża, aby świetnie spełniała swoją funkcję, wystarczy wydzielić na nią niewielką przestrzeń i odpowiednio ją zagospodarować. Jeżeli znajduje się ona w nieco ukrytym miejscu, to musimy ją wyeksponować. Najłatwiej zrobić to poprzez zastosowanie wyrazistego oświetlenia, a także odważnych kolorów. Lada recepcyjna w odcieniach pomarańczy czy różu z pewnością zostanie dostrzeżona. Najlepiej jednak gdy, recepcja znajdzie się niemal od razu po przekroczeniu drzwi głównych. 

Grupa Tipmedia
Materiał partnera
Podziel się: