Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

  • 10.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?
Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać. Co zrobić, aby znaleźć taką pracę i być w pełni z niej zadowolonym? Przedstawiamy trzy propozycje takiej pracy.

1. Kontroler Finansowy

Dobrze opłacanym zawodem jest Kontroler Finansowy. Średnia pensja na tym stanowisku wynosi ok. 8800 zł brutto. Ponadto, z pomocą kalkulatora wynagrodzeń, można wyliczyć kwotę wynagrodzenia netto. Specjaliści w tej dziedzinie nadzorują finanse firmy, księgowość, weryfikują raporty, oceniają sytuację finansową i udzielają porad w zakresie obniżania kosztów i wydatków. Do obowiązków kontrolera finansowego należy też informowanie o wszystkich możliwych problemach finansowych i przygotowywanie propozycji ich rozwiązań. Kandydaci powinni być absolwentami kierunku Finanse i Rachunkowość, mieć kilkuletnie doświadczenie w instytucjach finansowych, wiedzę na temat analizy finansowej i znajomości prawa finansowego. Dodatkowym atutem będą międzynarodowe certyfikaty.

2. HR Business Partner

Kolejnym zawodem, gdzie zarobki są imponującymi kwotami, jest HR Business Partner, którego wynagrodzenie wynosi 7800 zł brutto. Osoby na tym stanowisku współpracują z menadżerami firm. Do głównych zadań należy opracowywanie strategii pracy zespołowej, wdrażanie i nadzorowanie ich. Marzący o takiej pracy powinni mieć wykształcenie związane z HR i doświadczenie, które można zdobyć, pracując w działach personalnych, jako specjalista ds. HR czy konsultant kariery.

3. Brand Manager

Kolejnym zawodem godnym uwagi jest Brand Manager. Eksperci w tym fachu są odpowiedzialni za promocję firmowych produktów i sukces marketingowy oraz sprzedażowy. Wykwalifikowani pracownicy zajmują się tworzeniem planów oraz strategii rynkowych, a także kierują zespołami, odpowiadającymi za promocję, Aby otrzymać propozycję pracy, należy posiadać wykształcenie związane z zarządzaniem oraz marketingiem, Kandydaci powinni również biegle posługiwać się językiem angielskim, ale też i dużą wiedzą z zakresu reklamy i PR.

Grupa Tipmedia
Podziel się: