Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

  • 11.03.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?
W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę. Dzięki znajomości podstawowych trendów obie strony będą usatysfakcjonowane i możliwe, że zaowocuje to ich współpracą.

Stosując kilka poniższych zasad, kandydaci i pracodawcy będą wiedzieli, na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji. Wszyscy mogą je wcielić w życie niezależnie od swoich umiejętności.

Najpierw człowiek, później umiejętności

W dzisiejszych czasach łatwo rozwinąć umiejętności, nabyć nowe doświadczenia, osiągać sukcesy. Wszystko dzięki szerokiemu dostępowi do edukacji i potrzebnych narzędzi, wskutek których bardzo szybko można opanować nową wiedzę. Dużą rolę odgrywa tutaj nastawienie i gotowość do nauki. Brak wymaganych umiejętności można zastąpić przygotowaniem np. dobrą znajomością firmy, jej specyfiki, osiągnięć czy organizacji. To wszystko utwierdzi pracodawcę w tym, że kandydat jest ambitny oraz pracowity. Będzie on mógł zatem liczyć na docenienie i wynagrodzenie w postaci satysfakcjonujących zarobków.

Myślenie nieszablonowe

Na rynku pracy coraz częściej są doceniane osoby kreatywne i wychodzące poza schematy. Dlatego rozmowy kwalifikacyjne są niekiedy wzbogacane o zagadki oraz pytania, jak można rozwiązać konkretny problem. Swoje możliwości zwiększymy, jeśli podamy kilka rozwiązań takiej łamigłówki.

Przeszłość ma znaczenie

Niemal każdy pracodawca sprawdzi, jaką mamy opinię wśród wcześniejszych szefów i współpracowników. W ten sposób dowiedzą się, czego można oczekiwać po pracowniku i jak oceniają go inni. Ważne jest też  pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień. Dużą rolę odgrywają też social media. Dlatego należy usunąć ze swoich kont nieodpowiednie zdjęcia oraz posty, np. z alkoholem, papierosami, oraz kontrowersyjne polubienia.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Może to banał, ale pracodawcy zwracają uwagę na wygląd kandydata. Warto zadbać zatem o schludny, skromny, czysty, odpowiedni i formalny strój. Należy też pamiętać o szczegółach, takich jak zadbane paznokcie i naturalny uśmiech.

Grupa Tipmedia
Podziel się: