Herbata żółta – właściwości

  • 06.02.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Herbata żółta – właściwości
Żółta herbata jest napojem iście królewskim, ponieważ niegdyś pijany był wyłącznie przez cesarzy, a każdej innej osobie, która chciała go spróbować, groziła nawet kara śmierci. Czym wyróżnia się ta herbata i jakie są jej właściwości?

Smak żółtej herbaty jest niepowtarzalny i można w nim wyczuć nutę czekolady. Wynika to ze specyficznego procesu, jakim jest fermentacja nieenzymatyczna, któremu poddawane są młode liście. Jej zaletą jest przede wszystkim niska zawartość kofeiny, która nie przekracza 1%, dlatego może być spożywana nawet wieczorem, a także przy problemach z nadciśnieniem czy bezsenności. Poza tym z tego powodu jest ona pozbawiona jest goryczki typowej dla mocnych herbat.

Zawarte w żółtej herbacie garbniki posiadają szereg cennych właściwości, w tym tonizujące oraz odświeżające, tak więc jej picie dodaje energii i wprawia w pozytywny nastrój. Ponadto oczyszcza i poprawia trawienie, przy jednoczesnym łagodnym i niepodrażniającym żołądka działaniu. Flawonoidy, w które bogaty jest susz tej herbaty, zapobiegają powstawaniu nowotworów oraz innych groźnych chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca. Właściwości antyoksydacyjne wpływają również na spowolnienie procesów starzenia się i tym samym mogą przedłużyć młodość. Substancje obecne w herbacie wiążą toksyny, dlatego oczyszczają organizm, co ma ogromne znaczenie również dla odchudzania, gdyż to właśnie zalegające zanieczyszczenia często nie pozwalają nam schudnąć. Poza tym już wspieranie trawienia pozwoli spalać więcej kalorii i tym samym zrzucić kilka zbędnych kilogramów, oczywiście przy wprowadzeniu pewnych zmian w swoim trybie życia.

Jak jeszcze wpłynie na nas picie żółtej herbaty? Przede wszystkim relaksująco. Napar, dzięki niskiej zawartości kofeiny i przyjemnemu smakowi, uspokaja i wprawia w błogi nastrój. Z pewnością spodoba się on koneserom herbaty, którzy prowadzą stresujący tryb życia i potrzebują czasem chwili oddechu przy dobrym, aromatycznym napoju. Herbaty żółte można znaleźć na https://www.czasnaherbate.net/herbaty-zolte-c-2_83.html.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: