Czy dobry zegarek musi być drogi?

  • 4.12.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Czy dobry zegarek musi być drogi?
Dobry, solidny i piękny zegarek to ozdoba niemal każdego stroju. Bezpretensjonalny i praktyczny, podkreśla pozostałe dodatki lub przykuwa wzrok, uzupełniając ubiór. Aby mógł zachwycić, musi mieć odpowiednią jakość. Ceny zegarków z górnej półki potrafią przerażać, szczególnie osoby zarabiające przeciętnie.

Łatwo wtedy zadać sobie pytanie, czy naprawdę trzeba wydać kilka tysięcy złotych, by kupić niezawodny, piękny i stylowy zegarek? Wspólnie z www.czaszegarkow.pl staramy się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Czy tylko Rolex oznacza luksus?

Na to pytanie można odpowiedzieć bardzo różnie. Zegarkowi tradycjonaliści i osoby, które posiadają zegarek tej marki z pewnością odpowiedziałyby, że tak. Zapewne dodałyby, że zegarek tańszy niż 10 000 złotych to z pewnością nie model warty uwagi prawdziwego konesera.

Wiele osób ma na ten temat przeciwne zdanie – naprawdę dobry zegarek można kupić już za kilkaset złotych, co więcej, nie musi wcale zostać wyprodukowany w Szwajcarii.

 

Czy na zegarek trzeba odkładać?

Wiele osób kochających luksusowe zegarki lub decydujących się na podkreślenie z ich pomocą swojego statusu materialnego miesiącami oszczędza na wymarzony, upatrzony model. Nie ma w tym nic złego – to równie dobry cel finansowy, jak zagraniczna wycieczka czy nowy samochód. Problem zaczyna się dopiero wraz z chęcią zdobycia bardzo drogiego zegarka za wszelką cenę, nie patrząc na realne koszty i swój rzeczywisty stan majątkowy.

 

Magiczna dolna kwota

Ustalenie górnej granicy kwoty, za jaką powinno się kupić stylowy, elegancki zegarek, nie jest trudne. Nie brakuje modeli naprawdę drogich, a ich kupno z pewnością nie „kompromituje” w oczach fanów zegarmistrzowskiej sztuki. Dylematy i dyskusje zaczynają się, gdy przychodzi do wyznaczania dolnej kwoty.

Czy istnieje zegarek, którego nie wypada nosić osobie pretendującej do bycia stylowym elegantem? Bardzo ciekawe są koncepcje, które powstały na ten temat Oczywiście, najczęściej to po prostu wytwory pomysłowego marketingu, często sprzed wielu lat (na przykład powtarzana do dziś zasada, że mężczyzna powinien wydać na zegarek co najmniej równowartość swojej miesięcznej pensji). Jedno jest pewne – nie warto, a nawet nie powinno się wydawać na zegarek kwot, które podkopią budżet domowy. To nie ma związku z luksusem, świadczy raczej o nieodpowiedzialności.

Grupa Tipmedia
Zobacz także
Podziel się: