Jak wrócić do formy po porodzie?

  • 3.12.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wrócić do formy po porodzie?
Oczywiście kilka dni po porodzie nie myślimy o powracaniu do formy. Jednak już po miesiącu zaczynają nam powoli przeszkadzać zbędne kilogramy, które pozostały po ciąży. Chcemy wrócić do naszej dawnej, dobrej formy. Patrząc w lustro denerwujemy się zazwyczaj zmianami, jakie zaszły w naszej sylwetce i nie potrafimy się z nimi pogodzić. Jak zatem wrócić do formy po porodzie? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście. Zachęcamy do czytania!

Atrakcyjna mama

Oczywiście narodziny dziecka to wielka zmiana w naszym dotychczasowym życiu. Nieprzespane noce i nowe obowiązki dają nam się we znaki. Jednak zmiany w naszym ciele nie dają nam spokoju. Patrzymy w lustro i widzimy rozstępy, cellulit, kilka nadprogramowych kilogramów. Nie możemy zaakceptować naszego nowego wizerunku, nie jesteśmy z niego zadowolone. Chciałybyśmy wrócić do formy sprzed ciąży. Czy jest to możliwe? Przecież teraz mamy tyle na głowie. Karmienie dziecka, dbanie o jego komfortowy sen i wiele innych koniecznych do wykonania czynności. Już na nic nie mamy czasu i zastanawiamy się, czy nie zaakceptować tych zmian w naszym organizmie. Nic z tych rzeczy! Musimy oprócz naszego maleństwa zadbać także o same siebie. Pamiętajmy, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Bierzmy się do roboty i wracajmy do starej formy!

 

Od czego zacząć?

Zacznijmy od spacerów. Oczywiście kilka tygodni po porodzie nie możemy podejmować intensywnego wysiłku fizycznego. Jednak później może postawić na gimnastykę, spokojny taniec, aerobik.

Oprócz aktywności fizycznej, od samego porodu powinnyśmy stosować zdrową, zbilansowaną dietę. Powinna być ona korzystna dla noworodka karmionego piersią, jak i dla mamy. Unikajmy dań smażonych, ponieważ będą one niezdrowe dla dziecka. Nie powinnyśmy także spożywać pieczywa żytniego i graham, żółtego sera, śledzi, konserw, wędzonych ryb. Z owoców i warzyw warto ograniczyć do minimum spożycie fasoli, czosnku, grochu, papryki, cebuli, truskawek, wiśni, kiwi, gruszek.

Rozstępy i cellulit możemy zniwelować za pomocą zabiegów kosmetycznych. Warto także odwiedzić fryzjera, co wzmocni włosy, ale także poprawi humor.

 

Zadbajmy o psychikę

Ciąża to czas rozchwiania emocjonalnego spowodowanego szalejącymi hormonami. Przypominamy sobie, jak szybko potrafiłyśmy zmienić nastrój. Od szczęścia, radości do smutku i łez w krótkim okresie. Po porodzie także możemy mieć zmienne nastroje czy być humorzaste. Zachwycamy się nad naszym maleństwem, czujemy radość, ale zmęczenie wywołuje łzy, smutek, a nawet złość. Zadbajmy również o naszą psychikę. Dziecko zostawmy pod opieką partnera albo dziadków, a my wygospodarujmy czas na odpoczynek.

 

Finansowanie przyjemności po porodzie

Chcemy szybko wrócić po porodzie do równowagi fizycznej i psychicznej. Postanowiłyśmy odwiedzić fryzjera i kupić sobie jakiś modne ubranie, jednak nie mamy wystarczających środków pieniężnych, które mogłybyśmy przeznaczyć na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe w Profi Credit. Są one nie tylko szybko dostępne, ale także ich spłatę można dostosować do naszych możliwości finansowych. Jednak nie zapominajmy, że pożyczki pozabankowe w przyszłości trzeba spłacić. Z tego względu spokojnie przeanalizujmy, czy pożyczki pozabankowe nie będą stanowiły zbytniego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego. Prześwietlmy nasze przychody i wydatki i zastanówmy się, czy w będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: