Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 16:25

Jak zostać Orłem Tłumaczeń? Słów kilka o największym plebiscycie branżowym w Polsce!

W Internecie coraz szerszym echem odbija się wieść o plebiscycie Orły. Przeprowadzany jest co roku w ponad pięćdziesięciu kategoriach, we wszystkich miastach w Polsce, by skonfrontować ze sobą przedsiębiorców z danej branży. W poniższym tekście zaprezentujemy dla kogo jest jedna z gałęzi plebiscytu – Orły Tłumaczeń – oraz jakie są jego zasady.
  • 07.08.2020 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Jak zostać Orłem Tłumaczeń? Słów kilka o największym plebiscycie branżowym w Polsce!

 

Plebiscyt Orły – co to jest

Orły to plebiscyt branżowy, który jest organizowany od 2018 roku. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych przedsiębiorców z każdej kategorii we wszystkich miastach oraz powiatach w Polsce. Plebiscyt jest bardzo rozległy – wziął pod swoje skrzydła aż 58 różnych branż. Są wśród nich nie tylko tłumacze, ale i fryzjerzy, kosmetyczki, weterynarze, właściciele salonów łazienek czy sklepów dbających o ogrody w Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, a nawet w Gdyni czy Radomiu.

Orły Tłumaczeń – kto może wziąć udział

W jednej z kategorii konkursu, plebiscycie Orły Tłumaczeń, mogą wziąć udział zarówno tłumacze zwykli oraz przysięgli, pracujący indywidualnie, jak i zrzeszeni w biurach tłumaczeń. Warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie zarejestrowanej działalności gospodarczej na terenie Polski oraz zgłoszenie swojego udziału na stronie plebiscytu, poprzez zakładkę Zgłoś się lub okno aplikacji Livechat. Język obcy, w ramach którego dokonywane są tłumaczenia nie ma znaczenia dla oceny w konkursie.

Orły Tłumaczeń – zasady

Ostateczny wynik przedsiębiorstwa obliczany jest na podstawie średniej ważonej z ocen klientów, zamieszczonych na portalach typu Zumi, Facebook, Google Maps czy TripAdvisor. Większe znaczenie mają tu liczby z tych witryn internetowych, w których użytkownik jest weryfikowany, np. musi podać swoje imię i nazwisko czy adres e-mail przy rejestracji. Wyniki wyrażane są na skali od 0 do 10, a wyróżnienie w plebiscycie dostają te firmy, które uzyskały przynajmniej 8 punktów.

Orły Tłumaczeń i konfrontacja

Plebiscyt Orły Tłumaczeń przeprowadzany jest dwa razy w roku. Najpierw przedsiębiorcy porównywani są lokalnie – w ramach powiatów lub miast, a następnie w ramach całej Polski. Jest więc szansa, że tłumacz przysięgły z Lublina będzie najlepiej oceniony w swoim mieście, ale w kontekście kraju nie będzie mu już tak łatwo wygrać. Wiele zależy bowiem nie tylko od wysokości ocen, ale również ich ilości, ponieważ w przypadku dwóch firm, które posiadają ten sam wynik końcowy, wyższe miejsce otrzymuje ta z większą ilością głosów.


 

--- Artykuł sponsorowany ---