Jak wybrać właściwy fotelik samochodowy dla dziecka?

  • 1.12.2017, 09:10 (aktualizacja 01.12.2017 15:19)
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać właściwy fotelik samochodowy dla dziecka?
Wśród młodych rodziców zakup odpowiedniego wózka, łóżeczka czy innych akcesoriów dla nowo narodzonego dziecka, to rzeczy niezbędne do których zaliczyć również można fotelik samochodowy.

Dokonując więc wyboru odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka, należy wziąć pod rozwagę kilka czynników, dzięki którym podejmie się tą najwłaściwszą decyzję. Oto kilka najważniejszych z nich:

  1. Certyfikaty bezpieczeństwa, atesty, wyniki badań z testów,
  2. Zastosowany system zabezpieczeń,
  3. Kompatybilność z samochodem, montaż, ISOFIX,
  4. Łatwość w obsłudze fotelika, jego stabilność i waga
  5. Dopasowanie fotelika do wagi i wieku dziecka

Powyższe czynniki zastosowano w wysokiej jakości foteliku Maxi Cosi 2wayPearl, który montowany jest z bazą 2wayFix. Fotelik ten posiada certyfikat bezpieczeństwa dopuszczający go do sprzedaży ale również w 2015 roku otrzymał cztery gwiazdki w rankingu bezpieczeństwa dla fotelików samochodowych. Otrzymał również unijną, rygorystyczną normę bezpieczeństwa i-Size.

Fotelik Maxi Cosi 2wayPearl jest więc funkcjonalnym i ergonomicznym fotelikiem, który można montować przodem i tyłem do kierunku jazdy. Nadaje się dla dzieci od urodzenia, fotelik staje się wtedy wygodnym nosidełkiem, a gdy dziecko urośnie można posadzić go w większym foteliku.

Jest to fotelik praktyczny, ponieważ używa tylko jednej bazy do dwóch fotelików. Mogą go używać dzieci do 4 roku życia, już dziecko przy wzroście 72 cm może zasiąść do większego fotelika. Fotelik Maxi Cosi 2wayPearl posiada regulowany zagłówek, oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które odpowiednio przyciągnięte sprawią, że dziecko nie tylko będzie bezpiecznie podróżować ale zapewni mu to zdrowe ułożenie ciała.

Fotelik 2wayPearl posiada sygnały ostrzegawcze światło i dźwięk informujące o prawidłowym zapięciu pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo wyposażony jest w system easy-in, dzięki któremu w prosty i szybki sposób można posadzić dziecko w foteliku i je z niego wyjąć z fotelika. Zaletą fotelika Maxi Cosi 2wayPearl jest możliwość ściągnięcia tapicerki o czyszczeniu w pralce.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe